"Przekrój" w rękach filmowca

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.pl"Przekrój" z nowym właścicielem

Wydawnictwo Edipresse Polska SA sprzedało tygodnik "Przekrój". Tygodnik kulturalny kupił Grzegorz Hajdarowicz, krakowski biznesmenem i producent filmowy.

Zbigniew Napierała, prezes Edipresse, drugiego w Polsce wydawcy magazynów takich jak "VIVA!", "Przyjaciółka" czy "Uroda" nie chciał ujawnić kwoty transakcji. Podobnie jak nowy właściciel.

Ponad 60 lat tradycji

"Przekrój" jest jednym z najstarszych polskich magazynów. Wychodzi w czwartki, ma średnio osiemdziesiąt kilka stron. Powstał w 1945 roku w Krakowie, od 2001 roku - po zakupie tytułu przez Edipresse - wydawany był w Warszawie. Redaktorem naczelnym jest Jacek Kowalczyk. W okresie od stycznia do czerwca średnie rozpowszechnianie płatne razem "Przekroju" wynosiło 51 699 egzemplarzy.

Grzegorz Hajdarowicz jest m.in. współzałożycielem spółki Gremi, która dziś jako Krakowskie Centrum Inwestycyjne zajmuje się m. in. inwestycjami w sektorze nieruchomości oraz zakupem i restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz inwestycją w branżę filmową. Obecnie Gremi czeka na polską premierę pierwszej amerykańskiej koprodukcji. Komedia "City Island" Raymonda De Felitty zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu filmowym Tribeca. Pierwszą koprodukcją Gremi Film Production była komedia "Zakochany Anioł" Artura Więcka.

Źródło: rp.pl, Press

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl