Prawie milion PIT-ów przez internet

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Prawie milion PIT-ów złożylismy przez internet

953 375 - dokładnie tyle rocznych deklaracji podatkowych PIT w postaci elektronicznej złożyliśmy w tym roku. Termin składania rozliczeń za 2010 rok upłynął o północy z poniedziałku na wtorek.

Liczba podana przez rzeczniczkę administracji podatkowej Wiesławę Dróżdż obejmuje elektroniczne formularze PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT 16, 16A i 19A, zarówno z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, jak i bez niego. Według ministerstwa finansów, podatnicy najchętniej korzystają z możliwości wysyłania PIT bez podpisu kwalifikowanego.

Podatnicy, żeby przekazać elektronicznie deklarację, musieli skorzystać z aplikacji e-Deklaracje Desktop lub interaktywnych formularzy podatkowych ze stron www.e-deklaracje.gov.pl oraz www.szybkipit.pl. Można było tam też znaleźć instrukcje ich wypełniania i przesłania.

Ministerstwo na swoim kanale w portalu YouTube umieściło też poradnik "PIT przez formularz interaktywny" z opisem, jak złożyć zeznanie on-line, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji.

Zgodnie z Ordynacją podatkową podatek można rozliczać do końca kwietnia. W tym roku, ze względu na to, że ostatni dzień kwietnia przypadł w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy, rozliczyć się można było do 2 maja.

//sk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24