Polskie mięso w Rosji bez ograniczeń

 
TVN24.plJuż niedługo ograniczenia w eksporcie mięsa do Rosji mogą zostać zniesione

Przedstawiciel Kremla Siergiej Prichodźko powiedział, że ograniczenia w dostawach mięsa z Polski do Rosji mogą zostać zniesione przed kolejnym szczytem Rosja - Unia Europejska. Szczyt zaplanowano na początek czerwca.

- Perspektywa zniesienia ograniczeń przed przyszłym szczytem Rosja-UE wygląda obecnie bardziej realnie, w związku z tym realniej wygląda też możliwość zainaugurowania rozmów na temat nowego porozumienia o współpracy Rosji i Unii - powiedział doradca Putina ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko.

Zapowiedź zniesienia ograniczeń w eksporcie polskiego mięsa do Rosji pojawiła się przed piątkowym spotkaniem prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Polski Donaldem Tuskiem.

Pod koniec grudnia Rosja zezwoliła na eksport mięsa i jego przetworów 69 polskim firmom, w tym sześciu firmom zajmującym się wysyłką mięsa czerwonego.

Rosja wprowadziła embargo na polskie mięso i produkty pochodzenia roślinnego w listopadzie 2005 r., zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Prowadzone rozmowy nie przynosiły rezultatu.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości