"Polska wyobraźnia nie zna granic"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Złodzieje znaleźli sposób na kradzież paliwa z fiatów seicento i cinquecento.

Właściciele fiatów seicento i cinquecento muszą uważać. Złodzieje znaleźli sposób na kradzież paliwa z aut tej marki - ostrzega dziennik "Polska".

Konstrukcja tych samochodów umożliwia przecięcie przewodu paliwowego i spuszczenie benzyny z baku. – Ze względu na specyficzną budowę tych pojazdów bardzo łatwo można dostać się do wlewu paliwa z tyłu samochodu - tłumaczy dr.inż. Jerzy Warzywoda, rzeczoznawca i ekspert samochodowy.

Nie możemy na własną rękę wprowadzać nowych rozwiązań technicznych. Trudno sobie wyobrazić, aby producent specjalnie na rynek polski wypuszczał opancerzone samochody Cieślar o kradzieży benzyny z fiatów

W ciągu ostatnich tygodni przekonało się o tym wielu właścicieli fiatów. Za wymianę wlewu i przewodu musieli zapłacić ponad 300 zł. Informacje o tym procederze nadchodzą z różnych rejonów kraju, a kilkunastu złodziei cudzego paliwa wpadło już w ręce policji.

"Nie wypuścimy opancerzonych fiatów"

Przedstawiciele Fiata są bezsilni. – Jesteśmy zaskoczeni informacjami o przecinaniu przewodów paliwowych. To nie ma miejsca w innych krajach europejskich. Widać wyobraźnia polskich złodziei nie zna granic. Czy coś z tym zrobimy? Nie możemy na własną rękę wprowadzać nowych rozwiązań technicznych. Trudno sobie wyobrazić, aby producent specjalnie na rynek polski wypuszczał opancerzone samochody - powiedział Bogusław Cieślar, rzecznik Fiat Auto Poland.

Źródło: tvn24.pl, "Polska", PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24