"Polska" w Warszawie tylko 5 razy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.pl"Polska" w stolicy tylko 5 razy

Dziennik "Polska - The Times" w stolicy będzie ukazywał się tylko pięć razy w tygodniu. Wydawca rezygnuje z wydania sobotniego, zamyka też dodatek "Tygodnik Warszawa". Ze stołecznej redakcji musi odejść sześciu dziennikarzy.

Wydająca "Polskę" spółka Polskapresse dokonuje redukcji wydań warszawskich gazety, pozostałe mają się ukazywać jak dotąd sześć razy w tygodniu. Warszawskie piątkowe wydanie gazety ma być wzbogacone o dodatki magazynowe i na półkach kiosków pozostać aż do niedzieli.

Wśród piątkowych dodatków mają się pojawić nowe: opiniotwórcze "Forum Autorów" i reporterski "Puls Polski", nadal mają się ukazywać "The Times", "Magazyn" i "Tele Magazyn". Nie będzie natomiast wydawany przewodnik po kulturalnych wydarzeniach stolicy "Tygodnik Warszawa".

Zarząd spółki zmiany i zwolnienia tłumaczy "zmianą profilu pisma". - Będziemy konsekwentnie rozwijać "Polskę" w Warszawie w stronę gazety specjalizującej się w tematyce politycznej oraz treściach opiniotwórczych i analitycznych, na tym koncentrować siły i środki - mówi w oficjalnym komunikacie redaktor naczelny dziennika Paweł Fąfara.

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy średnia sprzedaż (egzemplarzowa i w prenumeracie) warszawskiego wydania w styczniu br. wyniosło 10 tysięcy egzemplarzy.

W zeszłym roku podobną decyzję o likwidacji wydań weekendowych podjął Infor Biznes po połączeniu ”Dziennika” z ”Gazetą Prawną”.

Źródło: Presserwis, wirtualnemedia.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl