Kontenery pełne białych kwiatów płyną z Holandii na Wyspy Brytyjskie

Autor:
ams
Źródło:
PAP

Wielka Brytania robi się biała w przededniu pogrzebu królowej Elżbiety II m.in. dzięki kwiatom z Holandii - pisze holenderski dziennik "De Telegraaf". Gazeta podaje, że w związku z zamówieniami brytyjskich firm, hoteli i instytucji publicznych coraz więcej kwiatów płynie w kontenerach z Niderlandów na Wyspy Brytyjskie.

"Do Wielkiej Brytanii wysyłane są przede wszystkim chryzantemy i lilie" - mówi eksporter kwiatów Frank Muller, cytowany przez dziennik. "Istnieje popyt na wszystko, co jest białe" - dodaje.

Gazeta pisze, że "jest spore prawdopodobieństwo, iż brytyjska rodzina królewska również zakupi w Holandii kwiaty na pogrzeb, albowiem na wiele uroczystości jej członkowie zamawiali kwiaty z holenderskich szklarni".

Holenderskie kwiaty są lubiane przez Brytyjczyków - twierdzi dziennik i przypomina, że były one największym eksportowym towarem rolnym Holandii do Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku o wartości 12 miliardów euro.

Trumna z ciałem brytyjskiej królowej Elżbiety II została we wtorek po południu wyniesiona z katedry św. Idziego w Edynburgu i przewieziona na lotnisko w stolicy Szkocji.

Elżbieta II zmarła w czwartek na zamku Balmoral w północno-wschodniej Szkocji. 

Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek rano w Londynie.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Premierzy królowej". Film dokumentalny o Elżbiecie II
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ams

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości