Niezłe zyski Microsoftu

Najnowsze

Aktualizacja:

Wyniki Microsoftu za I kwartał nowego roku finansowego pozytywnie zaskoczyły rynki. Zysk tego największego na świecie producenta oprogramowania wyniósł 40 centów za akcję, czyli o 1/4 więcej niż oczekiwały rynki. Zachęciło to inwestorów na Wall Street do zakupu akcji giganta.

Microsoft w okresie od lipca do września zanotował przychody w wysokości 12,92 miliardów dolarów. To wprawdzie 14 procent mniej niż rok wcześniej, ale analitycy oczekiwali, że wyniki sprzedaży będą jeszcze niższe. Zysk netto wyniósł 3,57 miliarda dolarów, czyli o 18 proc. mniej niż rok wcześniej.

Gigant na rynku systemów operacyjnych i oprogramowania zawdzięcza dobre wyniki dobrej sprzedaży systemu Windows i konsol do gier Xbox.

Według analityków na sprzedaż w ostatnim kwartale mogło juz wpłynąć oczekiwanie na nowy system - klienci kupowali komputery jeszcze z Vistą, ale liczyli już na upgrade systemu Windows 7.

Rozpoczęta w czwartek sprzedaż nowego systemu operacyjnego Windows 7 według tych ocen pomoże w przyszłym roku zwiększyć przychody firmy nawet o 12 procent.

Wyniki spółki przełożyły się na powodzenie akcji koncernu na giełdzie. Godzinę przed zamknięciem sesji w USA akcje Microsoftu rosły o ponad pięć proc. W tym samym czasie wchodzące indeks S&P 500 tracił ponad jeden procent. Akcje MS są składnikiem tego indeksu.

Źródło: TVN CNBC, BBC