"Niecierpliwa" minister uspokaja przedsiębiorców

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESBieńskowska: procedury nie możebnie się dłużą

Przedsiębiorcy mogą być spokojni. Wszystkie rozporządzenia dla programu "Innowacyjna gospodarka" są na ostatnim etapie drogi do zatwierdzenia przez rząd - zapewniała w TVN CNBC Biznes Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.

Minister podkreśliła, że cykl tworzenia rozporządzenia dla przedsiębiorców jest zdecydowanie za długi. - Trzeba to zmienić. Obecnie trwa on 18 miesięcy - stwierdziła. Podkreśliła, że jej resort stara się procedury przyspieszyć - Dzięki temu pierwsze konkursy ruszyły już w lutym i marcu - dodała.

Niecierpliwa minister Na zarzut, że unijne fundusze ruszają ospale, odpowiedziała: - Projekty już ruszyły. Natomiast one się opóźniły głównie z powodu przetargów. To były wręcz niesamowicie przeciągające się sprawy. No i potem wykonawstwo - tłumaczyła minister. - Nigdzie nie jest tak, po za programem rybołówczym, że jakieś pieniądze są niezakontraktowane. Wszystkie umowy na projekty są podpisane i te projekty są realizowane - dodała.

- Na koniec lutego powinniśmy mieć około 80 proc. wydanych pieniędzy z unijnych dotacji - stwierdziła Bieńkowska. Minister podkreśliła, że nie widzi przeszkód, by wszystkie pieniądze jakie dostaliśmy od Unii Europejskiej zostały wydane.

mpj

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES