Najfajniejsze targi świata

Najnowsze

Aktualizacja:
ReutersNajfajniejsze targi świata. W Hong Kongu

Lalki, samochodziki, pluszaki, dinozaury... Największe stężenie zabawek na metr kwadratowy! Na tych targach jest wszystko, co dla młodego obywatela ważne. W Hong Kongu ruszyły w poniedziałek największe azjatyckie targi zabawek. Producenci liczą, że nowe atrakcje pomogą im odwrócić załamanie rynku.

Zabawkowy rynek stopniał w Hong Kongu o 10 procent, ale... już raczej wraca do normy.

Kryzys finansowy zmniejszył zapotrzebowanie na zabawki, ale w obliczu odradzania się światowych gospodarek - także i w sektorze zabawkarskim widać ożywienie. Szczególnie u największego ich producenta: Chin.

Ożywienie w chińskim sektorze zabawkarskim można było obserwować od początku sezonu sprzedaży świątecznej, kiedy do fabryk napłynęła fala nowych zamówień.

Chińskie zabawki na cały świat

Te same fabryki z Delty Rzeki Perłowej, które z powodu problemów finansowych w ubiegłym roku masowo zwalniały pracowników, teraz gorączkowo poszukują nowych. Liczba zamówień na zabawki z Chin znacznie wzrosła.

Zamówienia na zabawki napływają nie tylko z krajów rozwiniętych. Kryzys zmusił producentów Państwa Środka do poszukiwania nabywców między innymi w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie

Źródło: Reuters, TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: Reuters