Kotecka wraca. Czy będzie rządzić?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Patrycję Kotecką wyrzucił z TVP były prezes Piotr Farfał

Patrycja Kotecka wraca do Telewizji Polskiej - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". W piątek rozmawiała na ten temat z p.o. prezesa Bogusławem Szwedo. Niektórzy rozmówcy gazety twierdza, że wraca, by ubiegać się o miejsce w nowym zarządzie TVP.

Po spotkaniu z p.o. prezesa Bogusławem Szwedo Kotecka długo krążyła po gmachu TVP. - Po tym spotkaniu praktycznie przez cały dzień chodziła po korytarzach i chwaliła się, że wraca - twierdzą rozmówcy gazety z telewizji.

Według nich, Kotecka miała mówić, iż na razie będzie "doradzać Szwedo". Dodają jednak, że jej ambicje są zdecydowanie większe: była wiceszefową Agencji Informacji i celuje albo w funkcję szefa tej agencji, albo nawet - jak twierdzą niektórzy - będzie ubiegać się o miejsce w nowym zarządzie TVP. To jednak oznacza, że musiałaby startować w konkursie. Sama Kotecka nie chciała na ten temat rozmawiać z gazetą.

Kotecka z konkursu?

Kiedy odbędzie się konkurs? Jeszcze nie wiadomo. Osoby związane z nową radą chcą, by konkurs został rozstrzygnięty jak najszybciej. - Najlepiej byłoby, gdyby udało się to zrobić jeszcze do końca października - mówi "DGP" jeden ze współpracowników prezesa Szwedo. Według informacji gazety, w tym okresie tymczasowe władze TVP mają zakończyć "czyszczenie " po ekipie Piotra Farfała.

- Chodzi o to, by nowa ekipa miała już wolne ręce, by to nie ich obciążano za konieczne zwolnienia i pozbywanie się ludzi byłego prezesa - tłumaczy jeden z rozmówców. Jednak - zdaniem polityków PO związanych z mediami - konkurs tak naprawdę będzie jedynie zasłoną dymną. - Przecież to wszystko już dawno jest ustalone. PiS z SLD podzieliły się stanowiskami - twierdzi rozmówca "DGP". I przyznaje, że Kotecka mieści się w tym scenariuszu.

Wracają także inni

To nie koniec spektakularnych powrotów do TVP. Nowy dyrektor "Jedynki" Wojciech Hoflik na porannym kolegium poinformował, że Anita Gargas, autorka "Misji specjalnej", będzie wicedyrektorem odpowiedzialnym za publicystykę i programy społeczne.

- To oznacza nie tylko powrót "Misji specjalnej". Jeśli programy informacyjne wrócą pod nadzór anten, to ona będzie zwierzchnikiem "Wiadomości" i "Teleexpressu" - mówi osoba związana z TVP. Dorota Macieja, która za Urbańskiego szefowała "Wiadomościom", będzie zastępcą Hoflika. Wśród osób wymienianych do powrotu jest też Sławomir Jóźwik, były szef Agencji Filmowej TVP, i Jan Polkowski, były szef biura zarządu TVP.

Źródło: dziennik.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24