Najnowsze

Koniec plotek. Apple kupił słuchawki za 3 mld dolarów

Najnowsze

[object Object]
Wielka transakcja z Beats pokazuje również, że Apple odchodzi od polityki wykształcania nowych produktów wewnątrz firmyTVN24 BiS
wideo 2/2

Za 3 mld dolarów Apple kupił producenta słuchawek firmę Beats, której współtwórcą i jednym z udziałowców jest raper Dr. Dre. To największa transakcja w historii Apple'a, która pokazuje, że Tim Cook ma inne metody działania niż jego poprzednik Steve Jobs.

Apple potwierdził zakup firmy Beats Electronics, która zajmuje się produkcją słuchawek i świadczeniem usług streamingowych. Tym samym potwierdziły się doniesienia, którymi w ostatnich tygodniach żyła branża nowych technologii. Pisaliśmy o tym również na tvn24bis.pl.

Historyczny moment

Wartość transakcji to 3 mld dolarów. Oznacza to, że zakup Beats jest największym przejęciem w historii Apple'a. Szef amerykańskiego giganta z Cupertino Tim Cook stwierdził, że po zrealizowaniu umowy Beats nadal będzie tworzyć najbardziej innowacyjne produkty i usługi muzyczne na świecie. "Apple zapłaci 2,6 mld dolarów w gotówce i 400 mln dolarów w przyszłości" - podał Apple w specjalnym oświadczeniu.

Wielka transakcja z Beats pokazuje również, że Apple odchodzi od polityki wykształcania nowych produktów wewnątrz firmy, którą wyznawał Steve Jobsa. Jego następca Tim Cook dał wyraźny sygnał, że producent iPhone'a pod jego rządami będzie zupełnie inną firmą, która nie będzie bała się wydawać miliardów na nowe technologie - niczym Google.

Rozwój streamingu

Choć Beats zarabiało głównie na słuchawkach, to Apple planuje skupić się na rozwoju usługi streamingu muzyki. W ten sposób będzie dystrybuował sprzedaż utworów muzycznych nie tylko przez iTunes Store, ale także bezpośrednio do charakterystycznych urządzeń Beats.

Beats Electronics zostało założone w 2008 roku przez gwiazdę rapu Dr. Dre oraz producenta muzycznego Jimmy'ego Iovine'a. Według BBC teraz obaj twórcy Beats mają pracować dla Apple'a i rozwijać swój produkt pod skrzydłami giganta z Kaliforni. - Od zawsze przeczuwałem, że miejsce Beats jest przy Apple'u - powiedział cytowany w komunikacie Iovine.

Miliardowa transakcja, choć potwierdzona, nie została jeszcze ostatecznie sfinalizowana. Muszą zgodzić się na nią urzędy regulacyjne. Apple liczy, że cała umowa zostanie zrealizowana do końca września.

Autor: msz//gry/zp / Źródło: BBC, The Guardian

Pozostałe wiadomości