GE Capital kupi 40 samolotów Boeinga

Najnowsze

GE Capital kupi 40 samolotów BoeingaTVN24 BiS
wideo 2/2

GE Capital Aviation Services (GECAS) złożyło zamówienie u amerykańskiego producenta samolotów na 40 maszyn. Boeing za ich dostarczenie zarobi 4 miliardy dolarów. W posiadaniu największej firmy leasingowej w branży lotniczej pojawi się 20 nowych modeli 737 MAX 8 i tyle samo 737-800.

GE Capital Aviation Services należy do korporacji GE i jest światowym liderem leasingu samolotów oraz urządzeń lotniczych. Boeing jest największym dostawcą maszyn do GE. Potężne zamówienie zostało potwierdzone w zeszłym roku, ale dotychczas Boeing nie ujawniał, kto je złożył.

Przedstawiciele GE Capital wyjaśniają, że chęć pozyskania nowych samolotów podyktowana jest dużym zapotrzebowaniem na maszyny nowej generacji. - Nasi klienci potrzebują więcej oszczędnych maszyn lotniczych, dzięki którym wzrośnie ich konkurencyjność na rynku - tłumaczy Norman Liu, prezes GECAS.

GE CAS zakontraktował łącznie umowę na dostarczenie 95 sztuk samolotu 737 MAX 8 i 387 sztuk samolotu nowej generacji 737-800, co czyni go największym nabywcą tych dwóch modeli w branży leasingowej.

Rosnący popyt

Malejąca liczba podróży lotniczych i wzrost cen ropy odcisnęły swoje piętno w branży lotniczej. Wiele firm stanęło na skraju rentowności. Dlatego też ogromnym zainteresowaniem cieszą się nowe maszyny, które spalają mniej paliwa.

Obecnie na rynku dominują dwa modele maszyn lotniczych - Airbus A320 i Boeing 737. Jak zapewniają przedstawiciele amerykańskiego producenta, następca 737 będzie w stanie zaoferować niższe koszty użytkowania w swoje klasie.

Autor: tryb//gry / Źródło: BBC