Do fiskusa "tylko, jeśli masz naprawdę ważny powód"

Najnowsze

Aktualizacja:
Ministerstwo Finansów/youtube.comDo fiskusa "tylko, jeśli masz naprawdę ważny powód"

Fiskus zaprasza do siebie. W tę sobotę urzędnicy skarbowi w całym kraju otwierają szeroko drzwi i czekają na chętnych, którzy już dziś chcą się rozliczyć z podatku. Równolegle rusza akcja Ministerstwa Finansów zachęcająca do składania elektronicznych deklaracji podatkowych. "Do urzędu skarbowego przyjdź, jeśli masz naprawdę ważny powód, PIT wyślij przez internet" - zachęcają urzędnicy w zabawnym spocie reklamowym.

Resort finansów działa dwutorowo, by trafić do jak najszerszego grona podatników. Z jednej strony więc - jak co roku - zarządzono dodatkowe godziny pracy urzędów skarbowych. Będą one otwarte w soboty 5 marca (czyli dzisiaj) oraz 30 kwietnia od godz. 9 do 13. W tym czasie można nie tylko składać zeznania roczne, ale też dowiedzieć się od urzędników, jak poprawnie wypełni PIT czy jak go złożyć przez internet.

Oprócz dodatkowych sobót urzędy będą dłużej pracowały 28 i 29 kwietnia oraz 2 maja.

W tym roku roku ostatni dzień kwietnia wypada w sobotę, czyli dzień wolny od pracy, stąd możliwość składania deklaracji podatkowych jeszcze pierwszego roboczego dnia maja.

Urzędy dla kawalerów

Jednocześnie ministerstwo finansów przygotowuje kampanię zachęcającą do rozliczania się przez internet. Jej hasło to: "Do urzędu skarbowego przyjdź, jeśli masz naprawdę ważny powód, PIT wyślij przez internet".

W kanale youtube resortu można już zobaczyć pierwszy film reklamowy zatytułowany "Współmałżonek". Lekka i zabawna konwencja ma przekonać podatników do rozliczeń elektronicznych. Spot ma 6 marca trafić do telewizji. Oprócz tego przygotowano jeszcze dwa filmy - "Potrzeba" i "Załącznik", które wciąż czekają na swoją premierę.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Finansów/youtube.com