Najnowsze

Co zrobić z grafenem? Naukowcy pytają Kowalskiego

Najnowsze

TVN24 Poznań, Głos WielkopolskiPolska grafenową potęgą?

Nie eksperci, lecz głos tłumu wskaże naukowcom kierunek badań nad superwęglem i jego najbardziej prawdopodobne zastosowania – pisze piątkowy "Puls Biznesu".

W jakich dziedzinach możliwe jest zastosowanie grafenu?

Trudne pytania

Polacy postanowili "zapytać Kowalskiego". Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), kontrolująca wraz z KGHM TFI spółkę Nano Carbon, która wspiera grafenowe badania, uruchomiła platformę internetową L.E.M. Nano. Zarejestrowani uczestnicy typują na niej, na jakich rynkach uda się zastosować innowacyjny węgiel.

- Na razie większość zarejestrowanych to osoby związane z rynkiem badań dotyczących zastosowania grafenu. Za kilka tygodni planujemy jednak mocniej wypromować platformę, by w typowaniu udział brały także osoby niemające wiedzy o rynku grafenowym - tłumaczy Kamil Kulesza, kierownik Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów Polskiej Akademii Nauk, które zbudowało platformę dla ARP.

- W Polsce na razie analizujemy możliwość rozwoju technologii i rynkowych zastosowań grafenu, ale w kolejnym etapie będziemy także sprawdzać prawdopodobieństwo rozwoju innych innowacyjnych technologii - mówi Zbigniew Mularzuk, prezes Nano Carbon.

Autor: mn/kka / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań, Głos Wielkopolski

Pozostałe wiadomości