Biedronka otworzy nowe sklepy

Najnowsze

TVN24Właścicielem Biedronki jest portugalska grupa Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD)

63 nowe sklepy planuje uruchomić do końca roku właściciel firmy Biedronka, portugalska grupa Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD). Obecnie sieć dysponuje 962 sklepami w całym kraju.

Grupa JMD osiągnęła dobre wyniki w pierwszym półroczu 2007 r. Sprzedaż całej grupy wyniosła 2,4 mld euro i była o ponad 19 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2006 r. Zysk netto osiągnięty przez Grupę ukształtował się na poziomie 41,7 mln euro, o ponad 12 proc. wyższy niż przed rokiem.

Szefowie firmy nie ujawniają zysków, jakie przynosi sprzedaż produktów przez "polską" sieć Biedronka. Wiadomo jedynie, że za pierwszych sześć miesięcy przychody ze sprzedaży wyniosły 4,65 mld zł i były o 32,4 proc. wyższe niż przed rokiem. W pierwszym półroczu 2006 przychody ze sprzedaży wyniosły 3 mld 68 mln zł.

Dyrektor generalny JMD Pedro Periera da Silva podkreślił, że tak dobre wyniki firmy Biedronka zawdzięcza m.in. wysokiemu wzrostowi gospodarczemu. Dodał, że w związku z dobrą koniunkturą Biedronka nie zmienia swoich planów - przez najbliższe trzy lata zamierza otwierać po 120 sklepów rocznie. Będą one zlokalizowane zarówno w dużych, jak i małych miastach. Obecnie sklepy Biedronki są w 475 miastach Polski.

Ponadto Biedronka planuje jeszcze w tym roku uruchomić nowe centrum dystrybucyjne. Biedronka jest pierwszą ogólnopolską siecią handlową, która otrzymała certyfikat HACCP w zakresie bezpieczeństwa produkcji i dystrybucji żywności.

W Biedronce jest zatrudnionych prawie 17 tys. osób. Według dyrektora firmy JMD, najniższa płaca od kwietnia tego roku wynosi 1,4 tys. zł brutto miesięcznie.


Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24