Najnowsze

Banki liczą na boom mieszkaniowy. Pomoże niska inflacja

Najnowsze

Jak pozbyć się kredytu hipotecznego kilka lat wcześniej?
TVN24 Biznes i ŚwiatJak pozbyć się kredytu hipotecznego kilka lat wcześniej?

W najbliższej przyszłości można spodziewać się utrzymania popytu na kredyty mieszkaniowe. Natomiast tempo wzrostu kredytów konsumpcyjnych przyspieszy i w 2014 r. mogą one wzrosnąć o ok. 10 proc. rdr - ocenia NBP.

NBP uważa, że czynnikiem wspierającym wzrost kredytów mieszkaniowych będzie m.in. stabilizacja cen na rynku nieruchomości, co wraz ze wzrostem wynagrodzeń, niską stopą inflacji i niskimi stopami procentowymi podnosi dostępność kredytową mieszkań.

Konsumenckich też więcej

Według NBP kolejne kwartały mogą przynieść przyspieszenie tempa wzrostu kredytów konsumpcyjnych. "Powinno temu sprzyjać przyśpieszenie tempa wzrostu gospodarczego, poprawiająca się sytuacja gospodarstw domowych i odbudowujący się optymizm konsumencki" - napisano w raporcie.

NBP podał, że odpowiedzi ankietowanych przez niego banków i szacunki własne wskazują na możliwy wzrost tych kredytów w 2014 r. w tempie ok. 10 proc. rdr.

"Pojedyncze banki sygnalizują zwiększone zainteresowanie tym segmentem rynku kredytowego i oczekują wzrostów w 2014 r. w granicach 20 proc." - napisano w raporcie.

Autor: rf / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | Shuttershock

Pozostałe wiadomości