Najnowsze

Argentyna ogranicza zakupy online

Najnowsze


Rząd Argentyny wprowadził przepisy, które ograniczają możliwość robienia zakupów online. Teraz, aby dokonać zakupu w internecie trzeba uzyskać zgodę władz.

Władze Argentyny zdecydowały się na taki krok, aby zmniejszyć ucieczkę kapitału za granicę. Ograniczenia dotyczące zakupów online ma powstrzymać falę odpływu dolarów poza granice kraju.

Zakupy za 25 dolarów

Każdy, kto kupuje przedmioty na międzynarodowych stronach internetowych, czyli np. na portalu aukcyjnym będzie musiał podpisać i złożyć specjalne oświadczenie w urzędzie celnym. Procedurę trzeba będzie powtarzać dla każdego nowego zakupu. Chodzi o towary, które klienci mogą otrzymać z zagranicy za pośrednictwem poczty.

Argentyńczycy mogą teraz zrobić zakupy w internecie tylko za 25 dolarów rocznie. Kiedy przekroczą ten limit muszą zapłacić 50 proc. podatek od każdego zakupionego na międzynarodowych stronach towaru.

Problemy walutowe

Rezerwy Argentyny w twardych walutach spadły w zeszłym roku o 30 proc. To najniższy poziom od 2006 roku. Dlatego rząd prezydent Cristiany Fernández de Kirchner wprowadził szereg ograniczeń dotyczących transakcji dotyczących transakcji w obcej walucie. Są to m.in. utrudnienia w wymianie krajowej waluty peso na dolara, czy ograniczenia w użyciu kart kredytowych zagranicą.

Autor: msz//gry / Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości