50 tysięcy wRodzinie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Według prezesa Centernetu wRodzinie każdego dnia przybywa tysiąc nowych abonentów

Każdego dnia wRodzinie przybywa około tysiąca nowych klientów. Przełom w zdobywaniu rynku nastąpił, kiedy karty SIM sieci komórkowej o. Tadeusza Rydzyka dołączono bezpłatnie do wydania "Naszego Dziennika", a także obniżono koszt połączeń - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

– Po pięciu miesiącach działalności sieć wRodzinie ma kilkadziesiąt tysięcy klientów. Większość kart SIM była co najmniej raz doładowana – mówi "DGP" prezes spółki CenterNet Arkadiusz Sugier. To ta firma współpracuje z z fundacją LuxVeritatis w organizacji telefonii komórkowej wRodzinie.

Prezes nie zdradza dokładnej liczby aktywnych kart SIM, jednak "DGP" szacuje, że jest to ok. 50 tysięcy. Podobne liczby użytkowników mają funkcjonujący od niespełna dwóch lat MobilKing czy działająca od kwietnia 2008 r. sieć Carrefour Mobile Mova.

Jeszcze na początku 2009 roku ówczesny zarząd CenterNetu zapowiadał, że w grudniu w jego sieci będzie działać pół miliona kart SIM. Obecny prezes Sugier zapowiedzi rewiduje i stwierdza, że w przyszłym roku może to być "kilkaset tysięcy kart". – W ostatnich dniach codziennie aktywowane jest ok. tysiąca nowych kart SIM – mówi gazecie Arkadiusz Sugier.

Od połowy grudnia sieć sprzedaży poszerzyła się o 5 tys. placówek Poczty Polskiej, a w przyszłym roku ma być jeszcze większa. Łatwiejsze ma też być doładowanie karty.

Sieć wRodzinie wystartowała w lipcu podczas pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Do tej grupy potencjalnych klientów kierowana jest też jej reklama, pojawiająca się wyłącznie w mediach powiązanych z o. Tadeuszem Rydzykiem: Radiu Maryja, Telewizji Trwam i "Naszego Dziennika". Tylko raz krótka kampania pojawiła się w I programie Polskiego Radia: zapowiadała dołączenie 31 października do "Naszego Dziennika" starterów sieci.

Jak ujawnia prezes Sugier, telefony z dużymi znakami na wyświetlaczach i dużymi klawiszami i wyraźnymi dużymi cyframi, ułatwiające używanie ich przez ludzi starszych, stanowią ponad 40 proc. sprzedanych komórek z kartami wRodzinie aparatów.

W listopadzie sieć obniżyła swoje ceny. Teraz minuta rozmowy do innych sieci – oprócz Play i Cyfrowego Polsatu – kosztuje 27 gr, a połączenia na telefony stacjonarne i do innych klientów wRodzinie – 19 gr. SMS-y kosztują odpowiednio 25 i 15 gr.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: TVN24