1000 banków do piachu?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Nouriel Roubini stał sie jednym z największych globalnych autorytetów w ekonomii

Spadek wydatków konsumentów i zapaść na rynku nieruchomości komercyjnych - to według Nouriela Roubiniego najważniejsze powody, dla których Amerykę może czekać dalszy ciąg kryzysu. Ekonomista, w rok po upadku Lehman Brothers, powiedział w CNBC, że amerykańską gospodarkę czeka "śmierć od tysiąca ciosów".

Roubini, zwany Doktorem Zagładą, gdyż przewidział obecny kryzys przewiduje, że za oceanem może zbankrutować nawet tysiąc instytucji finansowych, a ceny domów spadną w przyszłym roku jeszcze o 12 procent.

- Cały system finansowy został poważnie zniszczony - nie chodzi tylko o banki, ale i o inne instytucje systemu finansowego. Wiele z nich całkowicie zniknęło z rynku. Nie ma sekurytyzacji, nie ma wzrostu w sektorze kredytów, choć oczywiście trzeba przyznać, że wszystko wygląda o wiele lepiej niż rok temu. Polityka antykryzysowa odniosła swój skutek, ale wciąż obserwujemy wielkie zniszczenia - zarówno w systemie finansowym, jak i na rynkach kredytowych i w realnej gospodarce - powiedział CNBC Roubini.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24