Startują ferie zimowe. Policja opublikowała listę miejsc prowadzenia kontroli autobusów

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP
Ferie zimowe w 2023 roku
Ferie zimowe w 2023 rokuTVN24
wideo 2/6
TVN24Ferie zimowe w 2023 roku

Policja zapowiada więcej patroli na drogach w całym kraju. Powodem są rozpoczynające się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę między innymi na sposób przewożenia pasażerów i bagażu. Będą też sprawdzać autobusy wiozące młodzież na zimowy wypoczynek - zapowiedział poinformował nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W sobotę rozpoczynają się ferie zimowe w szkołach. Jako pierwsi, od 14 do 29 stycznia, odpoczywać będą uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. Jak zauważył Robert Opas, w ferie zimowe należy spodziewać się na drogach zwiększonego ruchu pojazdów związanego z wyjazdami.

- Podróż, niezależnie od wybranego środka transportu powinna być bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku - podkreślił nadkomisarz.

Wskazał, że policjanci zwrócą też szczególną uwagę m.in. na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów, bagażu oraz stan techniczny pojazdów. - W realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach zaangażowani będą także funkcjonariusze zespołów "SPEED", którzy będą również reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego - zaznaczył Opas.

PAP/Maciej Zieliński

Kontrole autobusów

- Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Dlatego Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek - powiedział.

Lista miejsc, która została opublikowana na stronie Policji zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW

- Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji - zwrócił uwagę Robert Opas. - Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC - dodał nadkomisarz.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości