TVN Meteo | Świat

Atak zimy w Japonii. Miejscami spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw
Źródło:
Reuters

Intensywne opady śniegu nawiedziły zachodnią i północną Japonię. Śnieg sparaliżował ruch drogowy, kolejowy i lotniczy. Zdaniem ekspertów z Japońskiej Agencji Meteorologii, aura w kolejnych dniach nie ulegnie znacznej poprawie.

W poniedziałek (27 grudnia) w północnej i zachodniej Japonii nadal sypał śnieg. W mieście Hikone położonym w prefekturze Shiga spadło 68 centymetrów śniegu. W ciągu ostatniej doby w Asago, w prefekturze Hyogo, opady śniegu sięgnęły 71 cm.

Władze apelują do mieszkańców, by powstrzymali się od niepotrzebnych podróży, szczególnie w rejonach położonych wzdłuż Morza Japońskiego.

Na nagraniach z lokalnych mediów widać, jak służby drogowe odśnieżają zasypane drogi. 

Japonia. Śnieżyca sparaliżowała ruch

W poniedziałek rano śnieżyca sparaliżowała ruch na jednej z autostrad w prefekturze Kioto, zator udało się usunąć dopiero po kilku godzinach - podała agencja Kyodo. Opady śniegu zakłóciły także transport kolejowy i lotniczy. Z powodu gwałtownej pogody uziemiono w niedzielę ponad sto samolotów krajowych.

Japoński nadawca publiczny NHK poinformował, że do wtorku (28 grudnia) w górskich rejonach prefektury Niigata ma spaść około 90 centymetrów śniegu. Japońska Agencja Meteorologii ostrzegła, że silne opady śniegu mogą potrwać do wtorku. 

Autor:anw

Źródło: Reuters