Wings for Life World Run

28 kwietnia 2015
Wings for Life World Run

W niedzielę 3 maja w 35 lokalizacjach w 33 krajach na 6 kontynentach, punktualnie o 11 czasu UTC (13 czasu polskiego) wystartuje Wings for Life World Run. W Polsce biegacze przemierzą ulice Poznania i okolic. Ile kilometrów pokona zwycięzca?

Wings For Life
Wings For Life

3 maja 2015 roku zawodnicy wyruszą jednocześnie o godz. 11:00 czasu UTC w 33 krajach na 6 kontynentach. Przygotowania do biegu, a potem sam bieg Wings for Life, relacjonowane będą na antenie TVN Meteo Active i TVN24 w niedzielę od samego rana. Drużyna TVN Meteo Active i TVN24 stanie też na starcie w Poznaniu.

Ucieczka przed metą

Wings for Life World Run to wyjątkowy wyścig także dlatego, że to linia mety ściga zawodników. Jak to możliwe? Pół godziny po tym, jak wybrzmiewa sygnał startu i startują pierwsi biegacze, samochody zamykające bieg równocześnie wyruszają na każdą z tras, ścigając biegaczy. Tempo aut rośnie według jednolitego, ścisłego planu. W momencie, gdy samochód mija biegacza, jego udział w biegu się kończy. W trakcie biegu samochody zamykające bieg przyspieszają i eliminują wyprzedzanych uczestników, aż pozostaje tylko jeden. Za kierownicą w 2015 roku - podobnie jak w poprzedniej edycji - zasiądzie kierowca rajdowy Michał Kościuszko.

Szef nie wierzył, że przyszła do pracy po tym, co zrobiła

Szefa zamurowało. Zaniemówił. Trąbią o niej w mediach nie tylko w Polsce, a ona zjawia się w pracy, dzień po takim sukcesie. - Miałam wziąć wolne, ale zrezygnowałam. Nie byłam aż tak zmęczona, wolałam rozruszać mięśnie i stawy - tłumaczy Katarzyna Szkoda, absolwentka lingwistyki stosowanej, specjalistka do spraw ochrony przeciwpożarowej i globalna zwyciężczyni biegu Wings for Life w 2023 roku.

"Bieganie dla tych, którzy biec nie mogą"

Pobiegniemy na koniec, powiemy o niezwykłej imprezie Wings for Life. Niezwykłej, bo meta goni zawodników, ale niezwykły także dlatego, że przesłaniem tych zawodów jest "bieganie dla tych, którzy biec nie mogą". Całkowity dochód z wpisowego przeznaczony jest na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym, a badania te są bardzo zaawansowane. Aleksandra Kąkol.

W niedzielę rusza kolejny bieg Wings For Life

Już w niedzielę wielki bieg -to rozpisane na wiele państw uciekanie przed metą może przybliżyć wielu do spełnienia marzenia, czyli ponownego samodzielnego zrobienia pierwszego kroku. Każdy, kto biegnie, wspiera badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. Wings For Life to też ostra rywalizacja. Aleksandra Kąkol.

"Wings For Life" już w niedzielę

Jedyny taki bieg na świecie - tego samego dnia, w tym samym czasie meta goni zawodników. "Wings For Life" już w niedzielę. Pandemia zmieniła wiele, masowe imprezy zostały odwołane, ale ten bieg się odbędzie - w innej, wirtualnej formie, ale pomoc i pieniądze zebrane przy okazji będą jak najbardziej realne. Karolina Bałuc. Relacja w TVN24 w niedzielę od 12.50.

Uczestnicy Wings for Life pobiegną nową trasą

6 maja 2018 roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja Wings for Life - charytatywnego biegu, który wspiera finansowo badania nad odzyskiwaniem sprawności po przerwaniu rdzenia kręgowego. Polska część wyścigu, odbywająca się w Poznaniu, przejdzie w tym roku szereg zmian.

Olszewski wygrał Wings For Life w Polsce! Przebiegł 73 kilometry, zanim dogoniła go meta

O godzinie 13 ponad 70 tys. uczestników w Poznaniu oraz 34 innych miejscach na świecie wystartowało w biegu charytatywnym Wings For Life World Run. Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że zawodnicy nie biegli do mety, ale przed nią uciekali. Polskim wygranym okazał się Bartosz Olszewski, a światowym zwycięzca zeszłorocznej edycji, Etiopczyk Leamawork Ketema. Warto podkreślić, że Bartek w ogólnoświatowej klasyfikacji zajął 8. miejsce.