Alerty IMGW. Uwaga na silny wiatr w południowej Polsce

Aktualizacja:
Autor:
anw,ps,as
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

W piątek wieczorem w części południowej Polski dalej obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że niebezpieczeństwo będzie towarzyszyło nam do późnych godzin nocnych.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW - silny wiatr

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydane zostały dla województwa podkarpackiego, dla powiatów: leskiego i bieszczadzkiego.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 80 km/h, z kierunku południowo-zachodniego.

Alerty IMGW będą w mocy do godziny 3 w nocy z piątku na sobotę.

Alerty meteorologiczne w piątek 21.10tvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Prędkość i siła wiatru - jak je określamyPAP/Adam Ziemienowicz

Autor:anw,ps,as

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości