TVN Meteo | Polska

Chcą odstraszyć konkurenta i zdobyć partnerkę. "Są mniej uważne i łatwiej je podglądać"

TVN Meteo | Polska

Autor:
ps,mj
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl
Ryk jelenia w Nadleśnictwie Iława
Ryk jelenia w Nadleśnictwie IławaNadleśnictwo Iława
wideo 2/4
Rykowisko

Przełom lata i jesieni to czas, w którym rozpoczyna się rykowisko jeleni. Zdjęcia tych majestatycznych zwierząt w okresie godowym zaobserwowanych w okolicach Białej Podlaskiej (Lubelskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W czasie rykowiska, czyli okresu godowego jeleni, można usłyszeć w lasach głośne porykiwania. Często zdarza się, że w górach odgłosy wydawane przez byki jeleni mylone są z odgłosami niedźwiedzi, a przestraszeni turyści alarmują o tym górskich ratowników. Celem charakterystycznego ryczenia jest odstraszenie konkurentów i zwabienie partnerki. Towarzyszą mu uderzenia wieńcami o drzewa.

"Zajęte konkurowaniem z innymi osobnikami"

- Tysiące godzin spędzanych na łonie natury pozwala na uwiecznienie tak pięknych chwil. W tym czasie jelenie są mniej uważne, zajęte konkurowaniem z innymi osobnikami. W ten sposób łatwiej je można podglądać i najlepiej z rana - opowiadał pan Konrad, który przesłał zdjęcia jeleni w trakcie rykowiska na Kontakt 24. Zwierzęta obserwował w okolicach Białej Podlaskiej (województwo lubelskie).

- Fotografia to moja pasja i hobby, ale nie zajmuję się tym na co dzień. Uwielbiam przyglądać się zwierzętom i to uwieczniam - dodał.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor:ps,mj

Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości