TVN Meteo | Pogoda

Alert RCB nadal obowiązuje. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

TVN Meteo | Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na czwartek 7.07
Pogoda na czwartek 7.07tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

RCB rozesłało w piątek SMS-owy alert do osób przebywających na terenie całego kraju. Jak wskazali eksperci, w sobotę we znaki dadzą nam się jeszcze groźne burze oraz silny wiatr. Zaapelowano, by w miarę możliwości pozostać w domu.

"Uwaga! Dziś i jutro (20/21.05) silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - SMS o takiej treści został w piątek wysłany do osób przebywających na terenie całej Polski.

Alert RCB zawiera także apel o pozostanie w domach, jeśli tylko jest taka możliwość.

IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej także wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem. Obowiązują alarmy drugiego i pierwszego stopnia.

Alert RCB. Co to jest

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę.

Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw z 11 czerwca 2018 roku nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: RCB

Pozostałe wiadomości