Zwykła burza zmieniła się w kataklizm. Ekstremalna pogoda w TVN Meteo

Ekstremalny tydzień w TVN Meteo. Kolejne filmy już dziś o godz. 21.30
Ekstremalny tydzień w TVN Meteo. Kolejne filmy już dziś o godz. 21.30
Ekstremalny tydzień w TVN Meteo. Kolejne filmy już dziś o godz. 21.30

Zwykła burza rzadko wywołuje panikę. Historia z Pueblo w amerykańskim Kolorado pokazuje jednak, że czasem potrafi przerodzić się w potężny żywioł. Kierowcy, którzy trafią na tak ekstremalną pogodę, znajdą się w poważnym niebezpieczeństwie, ale można próbować sobie z nim poradzić. O tych sytuacjach, a także huraganie Katrina i niszczycielskim tornado opowiedzą wtorkowe dokumenty z cyklu "Ekstremalny Tydzień w TVN Meteo".

We wtorkowym odcinku z serii "Zabójczy żywioł" poznamy przypadek zwyczajnie wyglądającej burzy w miasteczku Pueblo u podnóża gór w stanie Kolorado, która w kilka minut przerodziła się w kataklizm.

W okamgnieniu zerwał się tam huragan, a burza przeszła w oberwanie chmury z silnym gradem. W miejscu obniżonego rozjazdu dróg utworzyło się "jezioro" o niewiarygodnej głębokości. Zobaczymy dramatyczną walkę o uratowanie kobiety, która wpadła do tej wodnej pułapki.

OGLĄDAJ "ZABÓJCZY ŻYWIOŁ" W TVN METEO O GODZ. 21.30

Serię "Zabójczy żywioł" oglądaj we wtorek o 21.30
Serię "Zabójczy żywioł" oglądaj we wtorek o 21.30

Wygrać z ekstremalną pogodą na drodze

Jeśli chcecie zobaczyć, jak radzić sobie z ekstremalnymi warunkami na drodze - gradobiciem, ulewnym deszczem czy skrajnie oblodzoną jezdnią - obejrzyjcie kolejny odcinek programu "Przetrwać najgorsze".

Jego prowadzący wytłumaczą a w swoich eksperymentach pokażą, co dokładnie dzieje się w takich trudnych sytuacjach. Żeby odtworzyć siłę i skutki gradobicia, z wysokości kilku pięter zrzucą na samochody wiadra piłek golfowych i kul do kręgli.

"PRZETRWAĆ NAJGORSZE" NA ANTENIE TVN METEO O GODZ. 22.00

"Przetrwać najgorsze" na antenie TVN Meteo już we wtorek o godz. 22.00
"Przetrwać najgorsze" na antenie TVN Meteo już we wtorek o godz. 22.00

Huragan i tornado na amatorskich taśmach

Odcinek serii "Kiedy pogoda szaleje" przypomni dramatyczne zdarzenia związane z przejściem huraganu Katrina. Na amatorskich nagraniach z tamtego czasu zobaczymy ewakuacje i dramatyczne akcje ratunkowe przeprowadzane przy strumieniach lejącej się wody, silnym wietrze i groźnych falach.

Mocne wrażenia gwarantuje także film, na którym zarejestrowano niszczycielskie tornado, jakie przeszło przez stan Iowa. W ciągu kilku minut praktycznie zmiotło z powierzchni ziemi część miasteczka. Autor nagrania - nastolatek Jeremy - ryzykował życiem przy jego filmowaniu.

Poznamy też ekstremalne zjawisko atmosferyczne z innego niż USA regionu geograficznego. W programie zobaczymy tzw. armagedon z Finlandii - gigantyczną czarną chmurę niczym z katastroficznego filmu, która nagle pojawiła się nad spokojną plażą z ludźmi.

ZOBACZ "KIEDY POGODA SZALEJE" W TVN METEO O GODZ. 23.30

Cykl "Kiedy pogoda szaleje" zobaczysz od środy do piątku o godz. 23.00
Cykl "Kiedy pogoda szaleje" zobaczysz od środy do piątku o godz. 23.00

Cztery ekstremalne programy

Ekstremalny Tydzień w TVN Meteo to seria filmów dokumentalnych, które ukazują, jak przerażającym, a jednocześnie fascynującym żywiołem jest przyroda. Obejmuje cztery programy - cztery spojrzenia na żywioł i matkę naturę:

- "Zabójczy żywioł", poniedziałek-piątek o 21:30

- "Przetrwać najgorsze", poniedziałek-piątek o 22:00

- "Kiedy pogoda szaleje", poniedziałek-wtorek o 23:30, środa 23:00

- "Peter Lik - na krańcach świata", czwartek-piątek, 23:00

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości