Śnieg i deszcz spowalniają jazdę

Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielę

Utrzymujące się niemal w całym kraju opady śniegu i śniegu z deszczem to główne utrudnienia, na które narażeni są w niedzielę kierowcy. Na zachodzie kraju może popadać deszcz. Na Podlasiu i Ziemi Łódzkiej zmotoryzowani powinni uważać na lokalnie śliskich drogach.

Jak poinformowała po godz. 12.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia związane z przelotnymi opadami śniegu i śniegu z deszczem występują prawie we wszystkich regionach oprócz Podkarpacia, Małopolski i Ziemi Świętokrzyskiej.

Oprócz tego w niektórych regionach kierowcy muszą uważać na śliskie nawierzchnie. Tak jest miejscami w woj. podlaskim (dk 65 odc. Grajewo - Knyszyn i dk 61 odc. Grajewo - Rajgród) oraz w woj. łódzkim (dk 12 odc. Błaszki – Sieradz).

Na drogach krajowych pracuje 130 solarek i innych pojazdów.

Mokro i ślisko przez cały dzień

Niedziela nie będzie przyjazna kierowcom. W zachodniej połowie kraju na drogi spadnie deszcz ze śniegiem, a na wschodzie oraz w Małopolsce pojawi się śnieg. Już same w sobie tego typu opady potrafią sprawić, że nawierzchnia robi się śliska.

Niebezpiecznie ma być także na trasach wschodu, Mazowsza, Małopolski i Górnego Śląska. Temperatury bliskie zeru sprawią, że na tamtejszych drogach utrzyma się śliska nawierzchnia.

Autor: map,js/rs,jaś / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości