Silne burze nad zachodnią Polską. Miejscami sypnęło gradem

TVN Meteo ostrzega, gdzie tej doby pojawią się burze
TVN Meteo ostrzega, gdzie tej doby pojawią się burze
TVN Meteo
TVN MeteoTVN Meteo ostrzega, gdzie tej doby pojawią się burze

Po południu do Polski dotarły silne burze. Zagrzmiało na Dolnym Śląsku, na Ziemi Lubuskiej, na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce. Jak podawała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, burzom towarzyszyły silne porywy wiatru i intensywny deszcz, a miejscami dochodziło do opadów gradu.

Po godz. 23.00 synoptyk informowała, że grzmiało w woj. dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim.

"Burze skupione były w dwóch rejonach: w pasie Rydzyna, Leszno, Wschowa oraz Sulechów, a także Świebodzin-Skwierzyna" - zaznaczyła Arleta Unton-Pyziołek.

Do 40 litrów deszczu

"Burze są umiarkowane i silne, towarzyszą im opady deszczu o natężeniu do 40 l/mkw. oraz silny wiatr w porywach do 80-90 km/h. Miejscami sypnęło gradem" - informowała synoptyk i podkreśliła, że przemieszczają się na północ w stronę Kościana oraz Gorzowa Wielkopolskiego.

Grad w obiektywie internautów

Reporterzy 24 na bieżąco monitorują sytuację pogodową w swojej okolicy i przesyłają na Kontakt 24 zdjęcia gradu, który towarzyszy burzom.

Legenda:

mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Wyładowania atmosferyczne na terenie kraju w godz. 20.45-22.45 (blids.de)

Autor: kt/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości