Prognoza pogody na dziś: mniej śniegu, więcej słońca

Prognoza pogody na czwartek 21.02
Prognoza pogody na czwartek 21.02
Prognoza pogody na czwartek 21.02

Czwartek zwiastuje odpoczynek od obfitych opadów śniegu. Tylko na południowym wschodzie dosypie trochę mocniej. Na pozostałych obszarach będzie prószyć słabo i przelotnie, za to zza chmur zacznie przebijać się słońce.

Prognoza pogody na czwartek przewiduje sporo rozpogodzeń w północnej, centralnej, zachodniej i południowo-zachodniej Polsce. Okresami może tam jednak słabo i przelotnie prószyć śnieg (do 2 cm).

Na południowym wschodzie kraju, który pozostanie jeszcze pod wpływem odchodzącego frontu atmosferycznego, będzie pochmurno i spadnie tam więcej śniegu (do 5 cm).

Najcieplej: 0 st. C

Temperatury nie będą zbyt zróżnicowane. Najwyższą, 0 st. C, odnotują Nizina Szczecińska, Mazowsze i Ziemia Łódzka.

Na Pomorzu, Kujawach, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej oraz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie -1 st. C. W Małopolsce, na Górnym i Dolnym Śląsku oraz na Warmii, Mazurach i Podlasiu termometry pokażą -2 st. C, a na Suwalszczyźnie -3 st. C.

Pogoda lepsza, ale biomet niekorzystny

Takie wartości sprawią, że w całym kraju będziemy odczuwać chłód. Jak wynika z prognozy pogody, w południowo-zachodnich regionach kraju wysoki będzie poziom wilgotności względnej powietrza - przekroczy tam 90 proc. W centrum wyniesie 80 proc., a na północy i zachodzie nieco poniżej 70 proc.

Mimo że pogoda zacznie się poprawiać, a ciśnienie powoli rosnąć, biomet nadal pozostanie niekorzystny.

Warunki biometeo w czwartek 21.02
Warunki biometeo w czwartek 21.02

Pogoda: Trójmiasto

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami przelotny śnieg. Temp. maks. w dzień: -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1022 hPa, rośnie.

Pogoda: Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami przelotny śnieg. Temp. maks. w dzień: -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1008 hPa, rośnie.

Pogoda: Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami przelotny śnieg. Temp. maks. w dzień: 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1005 hPa, rośnie.

Pogoda: Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami przelotny śnieg. Temp. maks. w dzień: -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1003 hPa, rośnie.

Pogoda: Kraków

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami przelotny śnieg. Temp. maks. w dzień: -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 990 hPa, rośnie.

Autor: js/mj,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości