Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: 35 stopni i gwałtowne burze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę
tvnmeteo.plPrognoza pogody na środę

W środę upalnie będzie w całej Polsce. Miejscami pojawią się burze - nawet gradowe.

W środę w zachodnich regionach przelotnie popada deszcz i zagrzmi. Możliwe są lokalne opady gradu. W pozostałych częściach kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 31 st. C na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce. Wiatr południowo-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, w porywach burzowych do 90 km/h.

Warunki biometeorologiczne

W zachodniej części Polski wilgotność powietrza wyniesie 70 procent. W centralnych regionach może sięgnąć od 50 do 70 procent, natomiast na wschodzie wartość ta może być niższa niż 50 procent. W całym kraju zapanuje upał. Biomet będzie niekorzystny - pogoda negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w środę
Warunki biometeorologiczne w środętvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Bez chmur lub z małym zachmurzeniem. Maksymalna temperatura, jakiej należy się spodziewać, to 34 st. C. Z południowego wschodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1000 hPa i dalej będzie spadać.

POZNAŃ

Małe zachmurzenie lub bezchmurne niebo. Termometry pokażą maksymalnie 35 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni. Ciśnienie spada, po południu wyniesie do 998 hPa i dalej będzie spadać.

GDAŃSK

Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Maksymalna spodziewana temperatura to 32 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1011 hPa i dalej będzie spadać.

WROCŁAW

Przelotnie popada lub zagrzmi. Termometry wskażą do 34 st. C. Słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, powieje wiatr południowo-wschodni. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 994 hPa i dalej będzie spadać.

KRAKÓW

Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Termometry wskażą maksymalnie 33 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu. Ciśnienie spada, po południu sięgnie 985 hPa i dalej będzie spadać.

Autor: kw,ml/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Klaudia Walewska

Pozostałe wiadomości