Poznaj 10 diet najczęściej szukanych w internecie przez Kanadyjczyków

Jakiej diety wyszukiwano w Google najczęściej?Shutterstock

Stary rok się kończy, czas więc najwyższy zaplanować, czego się chce dokonać w ciągu 366 dni 2016 roku. Na liście noworocznych postanowień ponad połowy ludzi pojawi się z pewnością deklaracja - przechodzę na dietę. Dlatego przybliżamy, jakie diety były najczęściej wyszukiwane w internecie przez Kanadyjczyków.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Na liście noworocznych postanowień u 66 proc. osób najprawdopodobniej pojawi się hasło - "przechodzę na dietę". Nie będzie to zaskoczeniem, dokładnie to samo miało miejsce rok temu. Huffington Post postanowił zrobić więc zestawienie najczęściej wyszukiwanych przez Kanadyjczyków w internecie diet i przybliżyć każdą z nich.

Część z nich nie budzi naszych wątpliwości, jednakże niektóre z nich, jak złowrogo brzmiąca "The Redbox", budzi naszą nieufność. I powoduje, że powtórzymy po raz setny, aby odchudzać się z głową - swoją oraz znającego się na rzeczy dietetyka.

1. Dieta 20/20

Opracowana przed dr Phil'a dieta z założenia ma pomoc zrzucić 20 kg w 20 tygodni. Opisany na 30 dni jadłospis, zawiera 20 przepisów na potrawy, które sycą i jednocześnie podkręcają tempo przemiany materii.

2. Dieta "zero brzucha"

Dieta, której twórcy obiecują spadek wagi o 16 funtów (7,26 kg) w 14 dni. Poza konkretnym jadłospisem zawiera szereg serii treningowych, które mają pobudzić organizm do spalania tkanki tłuszczowej. Książki z tą dietą oferują na ogół garść przydatnych wskazówek, jak podkręcić metabolizm, pozbyć się problematycznych wzdęć i unormować pracę układu pokarmowego.

3. Dieta śródziemnomorska

Najlepsza dieta dla Twojego serca i mózgu. Posiłki są komponowane ze składników dostępnych w krajach znajdujących się w obrębie centrum Morza Śródziemnego. Również sposób ich przyrządzania nie odbiega od typowego dla tego regionu.Obfituje w oliwki, oliwę z oliwek, nasiona, orzechy, jaja, ryby, herbaty i przyprawy.

4. Dieta dla umysłu (ang. MIND Diet)

Ten rodzaj diety ma zapobiec lub przynajmniej spowolnić objawy postępującej choroby Alzheimera. Dieta łączy najlepsze elementy diety śródziemnomorskiej z elementami diety DASH, czyli diety obniżającej nadciśnienie. Naukowcy w Chicago twierdzą, że jej stosowanie może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera aż o 35 proc. W diecie wyróżnia się 10 produktów korzystnie wpływających na mózg oraz 5 szkodliwych (masło, margaryna, ser, pieczywo i produkty smażone), których należy unikać.

5. Dieta Yoli

Założenie brzmi: doprowadź swoje ciało do optymalnego stanu aby schudnąć. Jego realizacji dokonuje się za pomocą suplementacji albo spożywania gotowych tzw. energy-drinków lub koktaili przygotowywanych z proszku wymieszanego z wodą. Producenci gwarantują, że jest zupełnie naturalna, ale FDA (ang. Food and Drug Administration, Agencja Żywności i Leków - przyp. red.) jej nie zatwierdziła.

6. "The Redbox" lub "Xyngular Ignite"

Z założenia ma pomóc w zrzuceniu 8 funtów (3,63 kg) w 8, góra 15 dni. Nie jest to dieta, a suplement diety, mający podnieść proces spalania tkanki tłuszczowej przez organizm na najwyższe obroty. Producenci "zachwalają", że ubytek wagi następuje nawet wówczas, gdy nie trzyma się żadnej diety. Ot tak, magicznie się chudnie nawet wtedy, gdy pomiędzy tłustymi posiłkami przegryza się batonika.

7. Dieta Rocky'ego

Trudno nazwać to dietą - to po prostu lista produktów i przepisy, jak wspomniane produkty wykorzystać, aby przygotować to, co je hollywoodzki aktor Dwayne "The Rock" ("Skała") Johnson. Wszystko, aby być w formie i budować rzeźbę. Jego jadłospis obfituje w ryby, warzywa i węglowodany. Pisząc "obfituje" mamy na myśli ogromną ilość wymienionych składników.

Nie radzimy próbować tego w domu na własną rękę. Zrobił to jeden z fanów i stwierdził, że to nie jest dieta dla zwykłych śmiertelników.

8. Dieta norweska

Dieta norweska ma na celu pomóc w utracie tkanki tłuszczowej i poprawić stan układu krążenia. Opiera się na przepisach z krajów skandynawskich. Czyli nie brak w niej wędzonych ryb, dziczyzny i jadalnych korzeni warzyw.

9. Dieta mleczna

Zwykłe surowe, nijak nieprzetworzone mleko, zdaniem twórców tej diety, pomoże schudnąć oraz wspomoże leczenie przewlekłych chorób, takich jak zapalenie stawów, obrzęki, owrzodzenia i egzemy.

Opiera się na 3-tygodniowym okresie spożywania głównie surowego mleka, co rekomendują m.in. dr Charles Sanford Porter i dr Bernarr Macfadden. Niemniej jednak sprzedaż surowego mleka w np. Kanadzie, jest zakazana ze względu na duże ryzyko powikłań zdrowotnych.

10. Dieta Niebieskiej Strefy

Ta dieta ma sprawić, że będzie się żyło dłużej i zdrowiej. Twórca - Dan Buettner, przez kilka lat podróżował po świecie wyodrębniając tzw. niebieskie strefy, czyli obszary, w których ludzie żyją średnio około 100 lat, ciesząc się stosunkowo dobrym zdrowiem. Nie jest skomplikowana - twórca sugeruje, że kluczem do długiego życia jest redukcja spożycia mięsa na rzecz zwiększonej ilości warzyw i owoców.

Nie wszystkie diety wymienione powyżej są wskazane. Zgoła inaczej z przedstawionymi w programie "Aktywny ranking", którego autorzy wybrali 5 absolutnie najzdrowszych.

Aktywny ranking. Najlepsze diety
Aktywny ranking. Najlepsze diety TVN Meteo Active

Autor: stella/jap / Źródło: Huffington Post

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Nowy tydzień przyniesie opady deszczu, a miejscami również burze. Podczas wyładowań dodatkowym zagrożeniem stanie się porywisty wiatr. Gdzie spodziewać się gwałtownych zjawisk pogodowych?

Do Polski wkraczają fronty atmosferyczne. Będzie padać i grzmieć

Do Polski wkraczają fronty atmosferyczne. Będzie padać i grzmieć

Źródło:
tvnmeteo.pl

Jeszcze przed świętami będzie tak ciepło jak bywa w czerwcu albo w lipcu. Jaką temperaturę przyniosą nadchodzące dni? Sprawdź, co przewiduje Tomasz Wasilewski w swojej prognozie długoterminowej na kolejne 16 dni.

Pogoda na 16 dni: lato tydzień po zimie

Pogoda na 16 dni: lato tydzień po zimie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na Wielkanoc 2025. Z najnowszych prognoz wynika, że nadchodzące święta mogą być deszczowe w wielu regionach, a miejscami także burzowe. Temperatura może podzielić Polskę.

Pogoda na Wielkanoc. Temperatura może podzielić Polskę

Pogoda na Wielkanoc. Temperatura może podzielić Polskę

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro. Nocą pogoda zacznie się pogarszać, w części kraju prognozowany jest deszcz. Poniedziałek 14.04 zapowiada się z opadami w całej Polsce, lokalnie może zagrzmieć. Termometry wskażą ponad 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na jutro - poniedziałek, 14.04. Nocą pogoda zacznie się psuć

Pogoda na jutro - poniedziałek, 14.04. Nocą pogoda zacznie się psuć

Źródło:
tvnmeteo.pl

Naukowcy z Grecji opracowali modele, które przewidują, kiedy i jak mocno drzewa oliwne i dęby będą pylić. To przełomowe odkrycie może pomóc osobom uczulonym na pyłki tych drzew lepiej przygotować się do sezonu alergicznego.

Te drzewa najczęściej uczulają Greków. Od teraz będzie im lżej

Te drzewa najczęściej uczulają Greków. Od teraz będzie im lżej

Źródło:
greekreporter.com

Zwolnienia i cięcia w amerykańskim budżecie przeprowadzane w ostatnim czasie przez Donalda Trumpa dotknęły także Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną (NOAA), zajmującą się prognozowaniem pogody. Eksperci w rozmowie z magazynem "Rolling Stone" zwracają uwagę, że takie działania mogą w przyszłości pogorszyć proces ostrzegania przed gwałtownymi zjawiskami w Stanach Zjednoczonych.

Cięcia Trumpa. Nawet prognozy pogody są zagrożone

Cięcia Trumpa. Nawet prognozy pogody są zagrożone

Źródło:
The Rolling Stone, tvnmeteo.pl

Pod koniec tygodnia w Hiszpanii wyruszyły pierwsze wielkanocne procesje, co roku przyciągające uwagę całego świata. Niestety niektóre z nich musiały zawrócić do świątyń, a inne w ogóle ich nie opuściły z powodu ulewnych deszczy. Plany efektownych obchodów Wielkiego Tygodnia w Hiszpanii może pokrzyżować gwałtowna aura - donoszą lokalne media.

Słynne obchody Wielkiego Tygodnia zagrożone przez potężne opady

Słynne obchody Wielkiego Tygodnia zagrożone przez potężne opady

Źródło:
PAP, laopiniondemurcia.es

Ulewne deszcze związane z burzą Olivier nawiedziły Wyspy Kanaryjskie. W sobotę władze ogłosiły stan wyjątkowy na jednej z wysp archipelagu - Lanzarote. W związku z gwałtowną aurą strażacy interweniowali ponad 300 razy.

Stan wyjątkowy w turystycznym raju. "Nigdy czegoś takiego nie widziałem"

Stan wyjątkowy w turystycznym raju. "Nigdy czegoś takiego nie widziałem"

Źródło:
PAP, laprovincia.es, rtvc.es

Pełnia Różowego Księżyca była widoczna na niebie w nocy ze soboty na niedzielę. Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia tego zjawiska. Pierwsza wiosenna pełnia jest szczególnie istotna, ponieważ na jej podstawie określana jest data Wielkanocy - święta ruchomego.

Różowy Księżyc zalśnił na niebie

Różowy Księżyc zalśnił na niebie

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

Niedźwiedzie pojawiły się w sobotę w zakopiańskich Kuźnicach, blisko popularnego szlaku. Zwierzęta te stają się coraz bardziej aktywne, a w pobliże ludzkich siedzib przyciąga je zapach odpadków kuchennych. Jeśli natkniemy się na zwierzę, powinniśmy zachować ostrożność.

Niedźwiedzie w Zakopanem. Pojawiły się przy popularnym szlaku

Niedźwiedzie w Zakopanem. Pojawiły się przy popularnym szlaku

Źródło:
PAP, Tygodnik Podhalański, tvnmeteo.pl

W ciągu ostatnich dwóch dekad Europejczycy skuteczniej przystosowali się do niskiej temperatury niż do ekstremalnych upałów. - To proces, który w nauce nazywamy adaptacją - powiedział jeden z autorów publikacji na ten temat, Zhao-Yue Chen.

Lepiej znosimy zimno niż upały

Lepiej znosimy zimno niż upały

Źródło:
PAP

Trzęsienie ziemi nawiedziło w niedzielę Papuę-Nową Gwineę. Jak podało niemieckie centrum badań geologicznych GFZ, miało magnitudę 5,79.

Trzęsienie ziemi w Papui-Nowej Gwinei

Trzęsienie ziemi w Papui-Nowej Gwinei

Źródło:
Reuters, USGS

Wichury nawiedziły w sobotę Chiny. W Pekinie, gdzie podmuchy rozpędzały się do ponad 100 kilometrów na godzinę, wiatr przewracał drzewa i łamał gałęzie. Wystąpiły utrudnienia na drogach. Jeszcze groźniej było na północy, w Mongolii Wewnętrznej, gdzie silnemu wiatrowi towarzyszyły intensywne opady śniegu.

Stolica sparaliżowana. Wiało z prędkością 100 kilometrów na godzinę

Stolica sparaliżowana. Wiało z prędkością 100 kilometrów na godzinę

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, Xinhua, AFP, PAP

Ulewy nawiedziły w piątek zachodnią Hiszpanię. Najsilniej padało w Galicji - w Lugo woda całkowicie zalała niektóre ulice i wdarła się na miejski stadion. Według lokalnych mediów taka niestabilna aura może nawiedzać Półwysep Iberyjski jeszcze przez jakiś czas.

Woda na ulicach, zmyty most. To dopiero początek ulew

Woda na ulicach, zmyty most. To dopiero początek ulew

Źródło:
El Progreso, La Razon, SIC Noticias

Kot przez trzy tygodnie był zamknięty w szybie wentylacyjnym. Jak opowiadała właścicielka, zwierzak nagle zniknął z zamkniętego pomieszczenia, z którego mógł wydostać się jedynie w ten sposób. Przeprowadzenie akcji ratunkowej utrudniała administracja budynku, która nie wierzyła, że kot mógł sam dostać się do szybu.

Kot spędził trzy tygodnie w szybie wentylacyjnym

Kot spędził trzy tygodnie w szybie wentylacyjnym

Źródło:
CNN, WISN 12

Ponad setka osób zginęła na skutek burz, jakie nawiedzają północne Indie i Nepal. Najtrudniejsza sytuacja panuje w indyjskim stanie Bihar, gdzie gwałtowne warunki pogodowe uszkodziły uprawy. Tak intensywne ulewy są w Indiach rzadkością o tej porze roku.

W dwa dni zginęło sto osób. "Myśleli, że bóg ich ochroni"

W dwa dni zginęło sto osób. "Myśleli, że bóg ich ochroni"

Źródło:
Reuters, Times of India, Hindustan Times

Trudne warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach. Szlaki są mokre i śliskie. Ratownicy przestrzegają tych, którzy chcą wybrać się w góry. W Tatrach obowiązuje lawinowa "dwójka".

"W górach wciąż trwa zima"

"W górach wciąż trwa zima"

Źródło:
PAP, TPN

Włoski wulkan Etna nie daje o sobie zapomnieć. W powietrze trafiła porcja lawy, która rozświetliła niebo. Lokalne lotnisko funkcjonuje jednak bez żadnych utrudnień.

Erupcja Etny. Lawa wydobyła się z wulkanu

Erupcja Etny. Lawa wydobyła się z wulkanu

Źródło:
ANSA, Reuters

W sobotę obchodzony był Światowy Dzień Chomika. Chomik europejski to krytycznie zagrożony gatunek ssaka. Jak alarmują naukowcy, w ciągu najbliższych kilkunastu lat może wyginąć na całym euroazjatyckim obszarze występowania.

W sobotę obchodził swoje święto, za kilkanaście lat może wyginąć

W sobotę obchodził swoje święto, za kilkanaście lat może wyginąć

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Naukowcy z japońskiej uczelni Okinawa Institute of Science and Technology (OIST) odkryli dwa nowe gatunki tasiemców. Larwy tych pasożytów znaleziono w jelitach i żołądkach dziko żyjących kałamarnic.

Odkryto dwa nowe gatunki tasiemców

Odkryto dwa nowe gatunki tasiemców

Źródło:
Okinawa Institute of Science and Technology

Jak sugerują nowe badania naukowców z amerykańskiej Yale School of Medicine, świeże skaleczenie na skórze, które mamy podczas pierwszego próbowania nowego jedzenia, może zwiększać ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej. Eksperyment na razie przeprowadzono na myszach, są potrzebne kolejne analizy.

Urazy skóry i alergie pokarmowe mogą mieć coś wspólnego

Urazy skóry i alergie pokarmowe mogą mieć coś wspólnego

Źródło:
ScienceAlert, Yale School of Medicine

Warto wieczorami wypatrywać na niebie niezwykłego zjawiska - fałszywego Pasa Oriona. Jak napisał Karol Wójcicki, autor profilu "Z głową w gwiazdach", "to jeden z tych przypadków, kiedy niebo zaskakuje geometrią i chwilową harmonią".

Spójrzmy w niebo. "Pojawiło się tam coś, co może mocno zaskoczyć"

Spójrzmy w niebo. "Pojawiło się tam coś, co może mocno zaskoczyć"

Źródło:
Z głową w gwiazdach

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wezwał w piątek amerykański Kongres do przyjęcia ustawy, która zniosłaby zmianę czasu. Miałaby ona wprowadzić na stałe obecny czas letni. W jego opinii taka decyzja zostałaby dobrze przyjęta przez obywateli.

Donald Trump wzywa do zniesienia zmiany czasu    

Donald Trump wzywa do zniesienia zmiany czasu    

Źródło:
PAP

Kolejne dni mogą przynieść ulewne opady deszczu w Europie Zachodniej. Miejscami przez tydzień spadnie nawet 150 litrów wody na metr kwadratowy, co zwiastuje podtopienia. Czy intensywne opady zawitają także do Polski?

Będzie lać od Hiszpanii po Norwegię. A co z Polską?

Będzie lać od Hiszpanii po Norwegię. A co z Polską?

Źródło:
tvnmeteo.pl

W Mikoszewie w województwie pomorskim znajduje się najmłodsza plaża w Polsce. Nowy fragment wybrzeża powstał w lutym 2025 roku, ale jak pokazują zdjęcia satelitarne z lat 2017-2025, zmiany linii brzegowej to następstwo wieloletniego procesu nanoszenia osadów. Piaszczysty skrawek od razu zyskał sporą popularność.

Najmłodsza plaża w Polsce. Tak wygląda z kosmosu

Najmłodsza plaża w Polsce. Tak wygląda z kosmosu

Źródło:
Copernicus.eu, tvn24.pl, Radio Gdańsk

Meteoryt mógł spaść nieopodal Opola. Jak podał serwis Skytinel, fragment kosmicznej skały pochodzi z bolidu, który rozświetlił niebo nad Polską 27 marca. Według obliczeń największy kawałek może ważyć 100 gramów.

Mógł spaść nieopodal Opola. Pochodzi spomiędzy Marsa a Jowisza

Mógł spaść nieopodal Opola. Pochodzi spomiędzy Marsa a Jowisza

Źródło:
Skytinel

Piorun trafił w grupę uczniów w Japonii w czwartek. Jak podały lokalne media, do zdarzenia doszło podczas treningu szkolnej drużyny piłkarskiej. Do szpitala trafiło sześcioro uczniów, a dwóch chłopców jest w stanie ciężkim.

Piorun trafił w grupę uczniów

Piorun trafił w grupę uczniów

Źródło:
AP News, asahi.co.jp

Eksperymentalna prognoza długoterminowa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mówi o tym, jakie mogą być najbliższe - a więc i wakacyjne - miesiące. Sprawdź przewidywania meteorologów na maj, czerwiec, lipiec oraz sierpień 2025.

Takie może być tegoroczne lato. Prognoza długoterminowa IMGW

Takie może być tegoroczne lato. Prognoza długoterminowa IMGW

Źródło:
IMGW

C/2025 F2 (SWAN) to kometa, która niedawno została potwierdzona przez Międzynarodową Unię Astronomiczną. Odkryty przez amatora obiekt przykuwa uwagę wielu pasjonatów astronomii, bo już niedługo będzie można go zobaczyć go gołym okiem.

W okolice Ziemi może wrócić za kilkadziesiąt tysięcy lat. Da się ją zobaczyć

W okolice Ziemi może wrócić za kilkadziesiąt tysięcy lat. Da się ją zobaczyć

Źródło:
"Z głową w gwiazdach"