Pogoda w górach. Słoneczna aura w Beskidach

Autor:
kw
Źródło:
PAP
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 08.09

Pogoda w Beksidach sprzyja w środę turystom. Jak mówią ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest bezchmurnie i bezwietrznie. Nie oznacza to jednak, że do spacerów po górach nie trzeba się dobrze przygotować.

Piękna, słoneczna aura zachęca do spacerów po górach. W środę rano w Beskidach było dość ciepło i słonecznie. Warunki na szlakach turystycznych są bardzo dobre - podali ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze stacji w Szczyrku.

Pogoda w górach dzisiaj

- Od rana jest bezchmurnie i bezwietrznie. Widoczność w górach jest bardzo dobra. Najchłodniej w środę o godzinie 8 było na Markowych Szczawinach - 11 stopni Celsjusza. W dolinach termometry wskazywały 14 stopni. Temperatura sukcesywnie rosła. Od wielu dni nie padał deszcz, więc warunki na szlakach turystycznych są bardzo dobre - podał ratownik dyżurny ze stacji w Szczyrku.

Pogoda w górach. Aplikacja

Turyści, którzy wybiorą się na szlaki, muszą pamiętać o odpowiednim obuwiu, nieprzemakalnej kurtce i kijkach, które pomogą zachować równowagę. Obowiązkowo trzeba mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją "Ratunek".

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

Autor:kw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości