Pogoda na 16 dni: idzie duże ochłodzenie

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: idzie duże ochłodzenie na koniec lata
Pogoda na 16 dni: idzie duże ochłodzenie na koniec latatvnemteo.pl
wideo 2/3
tvnemteo.plPogoda na 16 dni: idzie duże ochłodzenie na koniec lata

Po bardzo ciepłym weekendzie wysoka - jak na wrzesień - temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Za nami prawdopodobnie najcieplejsze dni tegorocznego września z temperaturą do 29 stopni Celsjusza w Bydgoszczy, Legnicy, Wrocławiu i Pile. Aż tak gorąco w najbliższych dniach już nie będzie, bo cyrkulacja powietrza nad nami zmieniła się z południowej na zachodnią. Związane jest to między innymi z obecnością niżu nad Skandynawią, którego front przeszedł nad Polską, otwierając drogę do napływu nieco chłodniejszego powietrza od strony Atlantyku (patrz mapa).

Sytuacja baryczna nad Europątvnmeteo.pl

Na początku tygodnia, mimo że temperatura będzie niższa niż w czasie weekendu, nadal ma być ciepło, bo do 24-25 stopni. Później jednak, od czwartku, z północy zacznie do nas płynąć chłodniejsze powietrze i w najbliższą niedzielę będzie zaledwie od 11 do 16 stopni. Następnie, po kilku zdecydowanie chłodnych dniach, temperatura trochę wzrośnie, ale raczej nie przekroczy 19 stopni i na podobnym poziomie utrzyma się prawie do końca miesiąca.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości