Mazury gorące i burzowe, Wybrzeże nie zachwyca

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 04.07
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 04.07
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 04.07

Ci, którzy wybrali się na urlop nad Bałtyk albo na Mazury, nie mogą na razie liczyć na idealną pogodę. Nad jeziorami będzie gorąco, ale trzeba tam uważać na burze. Z kolei Wybrzeże wciąż pozostaje najchłodniejszym regionem w kraju, na dodatek z pogodą w kratkę.

W środę pogoda nad jeziorami będzie kapryśna. Wpływ frontu atmosferycznego zaowocuje przelotnymi deszczami oraz burzami. Będzie za to bardzo ciepło. Termometry w wieksości ośrodków pokażą 27-28 st. C, a w Ełku i Augustowie 29 st. C. Zachęcająca do kąpieli będzie temperatura wody: 19-20 st. C.

W całym regionie synoptycy zapowiadają północno-zachodni wiatr o prędkości 20-45 km/h. Trzeba jednak pamiętać, że podczas burz może on być dużo silniejszy.

Nad morzem pogoda w kratkę

Wypoczywający nad Bałtykiem nie mogą na razie liczyć na prawdziwie wakacyjne warunki. W najbliższym czasie pogoda będzie raczej w kratkę. - Raz słońce, raz chmury, burze, przelotne opady deszczu, możliwy grad - zapowiadał na antenie TVN24 synoptyk Wojciech Raczyński. W środę dość pogodne niebo utrzyma się w zachodnich ośrodkach. Od Ustki będą występować opady deszczu.

Do tego Wybrzeże pozostaje pod wpływem chłodnych mas powietrza i odnotowuje najniższe kraju wartości temperatur. W środę wyniosą 19-20 st. C od Międzyzdrojów po Jastarnię i 21-22 st. C w rejonie Pucka, Trójmiasta i helu oraz 24 st. C w Krynicy.

W tym ośrodku najwyższa będzie też temperatura wody w Bałtyku (22 st. C), w pozostałych miejscach wyniesie 17-18 st. C, a 20 st. na zachodnim skraju Wybrzeża. Północno-zachodni wiatr powieje z prędkością 20-35 km/h.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości