Najnowsze

Jesienna sobota. W niedzielę się rozpogodzi

Najnowsze

Prognoza pogody na weekend (TVN24)
Prognoza pogody na weekend (TVN24)

Weekendowa pogoda przypomni nam o końcu wakacji. W sobotę większość kraju znajdzie się pod wpływem jesiennej aury - pochmurnej, mokrej i niezbyt ciepłej. Jednak już podczas niedzielnych spacerów parasole nie będą nam potrzebne.

W sobotę 1 września rozpoczyna się meteorologiczna jesień i pogoda będzie się kojarzyć właśnie z tą porą roku. Ze względu na front, który w piątek wkroczył do zachodniej Polski, na niebie pojawi się sporo chmur, a z nich będzie przelotnie padać. Sporo deszczu synoptycy prognozują w pasie od Trójmiasta przez centrum po południowe regiony.

Nie więcej niż 24 stopnie

Oprócz tego, że mokro, będzie też niezbyt ciepło, zwłaszcza na północnym wschodzie Polski. Temperatura maksymalna na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie wyniesie 19 st. C. Najcieplejszym regionem będzie Podkarpacie. Tam termometry pokażą 24 st. C.

W niedzielę się rozchmurzy

Na szczęście pogoda poprawi się już w niedzielę. Według synoptyków tego dnia padać nie będzie i przeważy pogodne niebo. W najcieplejszych godzinach dnia termometry pokażą od 20 st. C na Pomorzu do 24 st. C na Dolnym Śląsku.

Synoptycy zapowiadają, że na początku nowego tygodnia będziemy mogli liczyć na sporo słońca i ocieplenie.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo, TVN24

Pozostałe wiadomości