Deszczowe Mazury. Nad morzem też pokropi

Na Mazurach będzie się chmurzyć i przelotnie padać

Poniedziałkowe temperatury nie będą rozpieszczać wypoczywających nad wodą. Na Mazurach dodatkowo we znaki dadzą się przelotne opady, pokropić może też w niektórych miejscach na Wybrzeżu. Pływaków może pocieszyć ciepła woda, ale uwaga: niektóre bałtyckie kąpieliska są zamknięte z powodu bakterii.

Nad Bałtykiem w poniedziałek będzie przeważać dość ładna pogoda, ze słońcem i niewielkim zachmurzeniem. W kilku miejscach możliwe będą jednak przelotne opady. Pokropić może w okolicach Łeby, Jastarni, Pucka, Trójmiasta, Krynicy i Helu. Termometry pokażą od 19 do 21 st. C.

Porównywalne wartości, 19-20 st. C - będzie wynosiła temperatura wody większości kąpielisk. Lekko chłodniejszej, o temp. 18 st. C można się spodziewać w rejonie Pucka i Trójmiasta. Amatorzy kąpieli powinni jednak uważać, bo niezależnie od pogody może utrzymać się spowodowany zagrożeniem bakteriologicznym zakaz kąpieli w pasie Białogóra-Chłapowo. Wiatr powieje z prędkością 12-20 km/h z północy, a miejscami z północnego wschodu.

Na Mazurach aura w kratkę

Nieco gorsza pogoda zapowiadana jest na Mazurach. Przez cały region będą przechodzić przelotne opady deszczu, ale na zmianę z nimi wystąpią rozpogodzenia. Słońce nie pokaże się tylko w rejonie Augustowa i Gołdapi. Temperatury wyniosą 18-20 st. C, nieco mniej, 17 st. C odnotuje Augustów.

Cieplej niż na powietrzu może być w jeziorach - wartości dla wody utrzymują się na poziomie 20-21 st. C, a w kąpieliskach w okolicach Piszu nawet 22 st. C. Północny wiatr osiągnie umiarkowane prędkości 11-16 km/h.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości