Popołudniowe burze słabną. Gwałtowne ulewy odwiedzają głównie mieszkańców Dolnego Śląska, Śląska, a także na granicy województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Zjawiska burzowe do późnych godzin wieczornych powinny wygasnąć.
- Burze występują od Rawicza po Głogów, w okolicach Nowogrodźca i Pieńska, a także w rejonie Grudziądza - poniformował przed godz. 20.00, synoptyk TVN Meteo, Artur Chrzanowski.
Zjawiska burzowe powoli wygasają. Od popołudnia przechodziły nad zachodnim terytorium Polski. Wystąpiły na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Najwięcej wyładowań atmosferycznych odnotowano około godziny 17.00.
Internauci na tropie burz
Razem z nami na tropie poniedziałkowych burz są Internauci, którzy na naszym profilu na Facebooku i stronie naszego portalu donoszą o aktualnych wyładowaniach atmosferycznych i ich sile.
"Parę minut temu przeszła nad Gryfinem taka nawałnica tak lało że nic nie było widać i jeszcze zagrzmiało ze dwa razy" - napisał po godzinie 15.30 jeden z użytkowników Facebooka.
"Nad Białogardem też przeszła 10 minut temu ulewa, że świata widać nie było" - donosił po 16.00 kolejny Internauta.
"W Kujawsko-pomorskim błyskało niesamowicie (Łasin, okolice Grudziądza)" - napisał na portalu tvnmeteo.pl @Bartek po godzinie 17:00.
Czekamy nie tylko na Wasze komentarze, ale i zdjęcia gwałtownych zjawisk pogodowych, jakie mają miejsce dziś nad Polską. Przesyłajcie je na Kontakt Meteo, najlepsze opublikujemy.
Wpływ niżu
Lokalne burze to wynik niżu, pod wpływem którego Polska znalazła się w poniedziałek. Zaznacza on swoją obecność przemieszczającym się z zachodu na wschód frontem atmosferycznym.
Legenda:
Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.
Autor: map,mm/rs / Źródło: TVN Meteo