Bez parasola ani rusz. Deszczowa sobota

Prognoza na 2.07
Prognoza na 2.07
Prognoza na 2.07

Weekend nie przyniesie nam ulgi od deszczu. W sobotę nad Polską przemieszczać się będzie centrum niżu, przez co będzie pochmurno i deszczowo. Niewykluczone, że opady będą naprawdę intensywne. Tu i ówdzie zagrzmi.

W sobotę na północnym-zachodzie Polski będzie padać, bez wyjątków. W Słupsku możliwe będą i przejaśnienia, i burze. Temperatury beda wahać sie od 15 do 20 st. C.

W Polsce północno-wschodniej również mocno popada. Mieszkańcy terenów od Gdańska po Białystok powinni spodziewać się burz i gradobić. Najwięcej, 22 st., pokażą termometry w Suwałkach.

W centrum i na wschodzie kraju spotkamy sie z ulewnymi deszczami i stosunkowo niskimi temperaturami. Maksymalnie 17 st. będzie we Włocławku, w Warszawie i w Białej Podlaskiej.

Na południowym-zachodzie Polski sytuacja będzie podobna. Temperatury wahać sie będą od 12 do 16 st. C, wszędzie będzie też mokro.

Na południu i południowym-wschodzie deszcz będzie najsłabszy. Od Katowic po Zamość zza chmur wyjrzy słońce, ale słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 16 st. C.

Nawierzchnia będzie śliska

W sobotę deszcz nie ominie żadnego zakątka kraju, dlatego kierowcy, którym przyjdzie sie zmierzyć z opadami rzędu 10-40 l/m kw., powinni być naprawdę ostrożni.

Warunki drogowe na 2.07
Warunki drogowe na 2.07

Ciśnienie spadnie

Wilgotność powietrza na terenie całego kraju wyniesie od 80 do 90 proc. Biomet, niestety, wciąz pozostanie niekorzystny, a ciśnienie wyniesie 991 hPa i będzie spadać.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości