Informacje
 • Następny tajfun obrał identyczną trasę

  25-10-2020 21:43 Molave w Azji Południowo-Wschodniej
  Cyklon Nivar szaleje w Indiach Foto: PAP/EPA/FRANCIS R. MALASIG | Video: Reuters

  Zaledwie kilka dni po tym, jak w Filipiny uderzył tajfun Saudel, na ląd w niedzielę zszedł kolejny. Molave, bo o niego chodzi, spowodował lokalne powodzie i osunięcia ziemi. Teraz, tak jak poprzedni, przesuwa się w kierunku Wietnamu i Kambodży.

  Tajfun Molave przeszedł przez Luzon - największą wyspę archipelagu Filipin. Prawie dziewięć tysięcy osób się ewakuowało, nie ma informacji o ofiarach.

  W wyniku obfitych opadów deszczu wystąpiły lokalne powodzie i osunięcia ziemi. Zniszczone zostały drogi i mosty. Wiatr wiał z prędkością 130 kilometrów na godzinę.

  Wcześniej, w środę, w Filipiny uderzył tajfun o nazwie Saudel. Jego skutki były odczuwalne między innymi w prowincji Quezon, w pobliżu stolicy kraju - Manili. Woda po obfitych opadach deszczu zalała ulice i domy. Niektórzy musieli je opuścić.

  Wietnam i Kambodża znów zagrożone

  Molave, tak jak Saudel, przesuwa się na zachód, w kierunku Wietnamu i Kambodży. Ma tam dotrzeć w środę. Kraje te od tygodni nękane są niekończącymi się ulewami i powodziami. W pierwszym z nich zginęło ponad 100 osób.

  W Kambodży wskutek powodzi zginęło już co najmniej 39 osób. Od zeszłej środy liczba ofiar wzrosła o pięć. Jak podaje Reuters, zalanych zostało co najmniej 240 tysięcy hektarów terenów uprawnych. Woda zniszczyła też blisko 60 tysięcy domów, co bezpośrednio dotknęło ponad 245 tysięcy osób w całym kraju.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...