Informacje
 • Pierwszy dzień astronomicznej wiosny
  w zimowej szacie. Wasze relacje

  20-03-2021 15:01 Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Wiosna w Szczecinie Foto: Kontakt 24 | Video: TVN24

  Dokładnie o 10.37 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Widoki za oknem i wartości na termometrach wskazują jednak, że zima nie za bardzo spieszy się, aby nas opuścić. Na Kontakcie 24 pokazujecie, jak zimowo wygląda pierwszy dzień wiosny.

  W sobotę o godzinie 10.37 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Jednak patrząc za okno, pogoda bardziej przypomina okres typowego Bożego Narodzenia niż nadchodzącej Wielkanocy.

  Od rana w części kraju prószył śnieg. Biało zrobiło się między innymi na Pomorzu, Mazurach, Śląsku i w Małopolsce. Otrzymaliśmy na Kontakt 24 wiele zdjęć zasypanych śniegiem trawników.

  Sobotni poranek był mroźny, z temperaturą do -13 stopni Celsjusza na Warmii. Na Kasprowym Wierchu termometry pokazały -15 st. C, a na Śnieżce -14 st. C.

  Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W nocy z soboty na niedzielę temperatura na południu kraju może spaść do około -15 stopni Celsjusza.

  Pożyczyła białą sukienkę od zimy

  W niedzielę 21 marca, w dniu kalendarzowej wiosny, synoptycy tvnmeteo.pl prognozują przelotne opady śniegu do 1-3 centymetrów przechodzące od Pomorza w deszcz ze śniegiem i deszcz o sumie 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim.

  Na Kontakt 24 dostaliśmy wiele waszych pogodowych relacji.

  "Miała już swoich, przedwczesnych wejść, kilka. Dlatego tamte sukienki schowała głęboko, więc na dzisiaj, zmuszona była pożyczyć białą od zimy. Nie byłaby jednak sobą, gdyby nie przemyciła własnych, kwiatowych akcentów" – napisała Reporterka 24 o nicku Jaga_.

  Jak Was przywitała wiosna? Czy zauważyliście pierwsze jej oznaki? Czekamy na Wasze relacje!

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....