Z USA do Europy za 15 dolarów. Tani chwyt przewoźnika?

Ze świata

tvn24Ryaniar chce zaoferować tanie loty transatlantyckie

Loty ze Stanów Zjednoczonych do Europy za 15 dolarów? Jak pisze CNN Money, taką ofertę planuje wprowadzić tania linia lotnicza Ryanair. Loty transatlantyckie w takiej cenie mają ruszyć najpóźniej w 2020 roku.

Jak czytamy, linia lotnicza prowadzi rozmowy z producentami samolotów dalekiego zasięgu. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem i flota zostanie zabezpieczona, Ryanair zamierza oferować loty do Europy z 14 amerykańskich miast.

- Europejscy konsumenci chcą niższych kosztów podróży do USA i tak samo Amerykanie przyjeżdżający do Europy - powiedział szef komunikacji przewoźnika Robin Kiely. - Postrzegamy to jako rozwój na rynku europejskim - dodał.

Opłaty dodatkowe

Ceny biletów będą rozpoczynać się od 10 funtów (15 dolarów). Ale - zwraca uwagę CNN Money - pasażerowie będą musieli zapłacić dużo więcej.

Do biletu dojdą jeszcze: podatek ok. 200 dolarów (lot z Wielkiej Brytanii do USA) oraz dodatkowe opłaty stosowane przez linie lotnicze - za bagaż i rezerwację miejsca.

Ryanair już od jakiegoś czasu mówił o wejściu na amerykański rynek. Nie będzie jednak pierwszy z segmentu. W maju tanią usługę do USA uruchomiła linia Norwegian Air.

Autor: mn / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: tvn24