TVN24 Biznes | Ze świata

Wizz Air wprowadza obowiązkowe szczepienia dla załóg. Podano termin

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Cessak: szczepionki są bezpieczne i skuteczne
Cessak: szczepionki są bezpieczne i skuteczneTVN24
wideo 2/5
TVN24Cessak: szczepionki są bezpieczne i skuteczne

Wizz Air od 1 grudnia tego roku wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich swoich załóg lotniczych i pokładowych. Węgierska linia lotnicza wskazała, że rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg.

Wizz Air przekazał, że wprowadza szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich swoich załóg lotniczych i pokładowych lub regularne testy antygenowe PCR w szczególnych przypadkach.

"Ponieważ rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg, w ramach krajowych wymogów wjazdowych, znaczenie załóg zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest kluczowe" - podkreśliła niskokosztowa linia lotnicza.

Prezes Wizz Air Group József Váradi dodał, że priorytetem linii jest zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i pracowników. "Mamy obowiązek chronić załogę i pasażerów na pokładzie poprzez łagodzenie ryzyka COVID-19, a szczepienia odgrywają w tym kluczową rolę" - zaznaczył.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wizz Air w Polsce

Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Przewoźnik dysponuje w sumie 142 samolotami typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.

Z danych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wynika, że w lipcu br. najwięcej lotów w polskiej przestrzeni (7051) wykonały Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik miał 13-procentowy udział w ruchu lotniczym.

Irlandzki Ryanair wykonał 6508 lotów (12 proc.), węgierski Wizz Air - 4881 lotów (9 proc.). Pierwszą piątkę uzupełniły niemiecka Lufthansa oraz tureckie Turkish Airlines - po 2169 lotów (4 proc.).

Koronawirus - Delta Air Lines wprowadza zmiany

Kilka dni temu informowaliśmy, że amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines zapowiedziały, iż od 12 września br. każdy pracownik w USA, który nie jest w pełni zaszczepiony, będzie musiał co tydzień poddawać się testowi na koronawirusa, "dopóki liczba przypadków w społeczeństwie jest wysoka". Jak wskazano, osoby z pozytywnym wynikiem będą musiały się udać na kwarantannę.

Począwszy od 1 listopada br., wszyscy niezaszczepieni pracownicy Delta Air Lines zapisani do systemu opieki zdrowotnej przewoźnika będą ponosić dodatkową opłatę w wysokości 200 dolarów miesięcznie.

Z kolei linie lotnicze United Airlines dały pracownikom czas do 25 października na zaszczepienie się przeciwko COVID-19.

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości