Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Echa raportu ws. więzień CIA i święta dla zapracowanych

Ze świata

tvn24Środa w TVN24 Biznes i Świat

W środę w TVN24 Biznes i Świat omówimy konsekwencje publikacji streszczenia raportu ws. przesłuchań CIA. Powiemy też o tym, jak mając mało czasu zorganizować święta. Przeanalizujemy też raport opisujący skalę cyberataków w Polsce i na świecie.

Senat USA opublikował we wtorek streszczenie swego raportu, w którym ocenia, że program przesłuchań, jaki CIA prowadziła w walce z terroryzmem, był nie tylko niezwykle brutalny, ale też nieskuteczny, a torturowanie wykraczało daleko poza granice prawa. W ujawnionym mającym 525 stron dokumencie, który jest streszczeniem liczącego ponad 6 tys. stron raportu, nie padają nazwy państw, które współpracowały z USA i zgodziły się mieć na swym terytorium tajne ośrodki CIA. W środę w TVN24 Biznes i Świat analizujemy opublikowany dokument, ale też możliwe skutki jego ujawnienia dla polityki międzynarodowej.

Święta, ale kiedy

Powiemy też o Świętach dla zapracowanych. Są bowiem firmy, które chętnie zorganizują nam świąteczny catering, a nawet dostarczą przystrojoną choinkę.

Cyberprzestępczość

Dziś także zastanowimy się nad skalą przestępstw informatycznych. Z najnowszego raportu PwC wynika, że w Polsce i na świecie zauważalnie rośnie ich liczba i skala.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: tvn24