Sieci Tesco, Asda, Morrisons, Aldi wprowadzają limity na niektóre warzywa i owoce

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters
Wysoka inflacja obciąża kieszenie konsumentów. Komentarz Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek
Wysoka inflacja obciąża kieszenie konsumentów. Komentarz Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek
TVN24
TVN24Wysoka inflacja obciąża kieszenie konsumentów. Komentarz Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek

Największa na Wyspach sieć supermarketów Tesco poszła w ślad za rywalami - Asda, Morrisons oraz Aldi - i narzuciła klientom limity zakupu niektórych warzyw - podał Reuters. Agencja wyjaśniła, że braki w dostawach do brytyjskich sklepów to efekt problemów ze zbiorami w południowej Europie i Afryce Północnej.

Tesco wprowadziło limit zakupu trzech sztuk pomidorów, papryki i ogórków na klienta - podała Agencja Reutera. Wskazała też, że brytyjski oddział niemieckiego dyskontu Aldi wcześniej w środę ogłosił te same limity. Z kolei Asda nałożyła limity zakupowe na osiem rodzajów warzyw i owoców we wtorek, a sieć Morrisons - na cztery od środy.

Druga największa w Wielkiej Brytanii grupa supermarketów Sainsbury's, a także sieci Co-op i Lidl GB nie wprowadziły jeszcze limitów - podał Reuters.

Braki w warzywach i owocach w Wielkiej Brytanii

Agencja przypomniała, że w tym tygodniu media społecznościowe zalały zdjęcia pustych półek w działach z owocami i warzywami w supermarketach, przy czym w szczególności brakuje pomidorów.

- Trudne warunki pogodowe na południu Europy i w północnej Afryce zakłóciły zbiory niektórych owoców i warzyw, w tym pomidorów i papryki - przekazał Andrew Opie, dyrektor ds. żywności i zrównoważonego rozwoju w British Retail Consortium, które reprezentuje większe sieci.

Opie dodał, że utrudnienia mogą potrwać kilka tygodni.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości