TVN24 Biznes | Ze świata

Boeing zbuduje samolot nośny dla statku kosmicznego Virgin Galactic

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Branson: mam zeszyt pełen sugestii po rozmowach z przedstawicielami organizacji pozarządowych
Branson: mam zeszyt pełen sugestii po rozmowach z przedstawicielami organizacji pozarządowychTVN24
wideo 2/4
TVN24Branson: mam zeszyt pełen sugestii po rozmowach z przedstawicielami organizacji pozarządowych

Virgin Galactic zawarł umowę z Aurora Flight Sciences - spółką należącą do amerykańskiego giganta branży lotniczej Boeinga - na budowę nowego dwupłatowego samolotu nośnego, który będzie transportował statek kosmiczny następnej generacji - podał Reuters, powołując się na oświadczenia firm.

Virgin Galactic, firma zajmująca się turystyką kosmiczną założona przez miliardera Richarda Bransona, pracuje nad bardziej wytrzymałym, nadającym się do masowej produkcji następcą swojego flagowego statku kosmicznego SpaceShipTwo.

Boeing ma zbudować nowy samolot nośny

Statek kosmiczny opada z podbrzusza samolotu transportowego ("statku matki"), po czym na kilka minut wznosi się na skraj atmosfery.

Aurora, jednostka Boeinga zajmująca się aeronautyką i badaniami lotniczymi, zbuduje dwa nowe samoloty nośne, które będą wspierać statek SpaceShipTwo i jego następcę, który Virgin Galactic nazywa pojazdami klasy Delta.

Nowe samoloty nośne, nazywane "statkami matkami", są zaprojektowane do szybszego tempa produkcji i do wykonywania około 200 lotów rocznie. Zgodnie z umową, Aurora dostarczy części "statków matek" do montażu w 2025 roku, poinformował Virgin Galactic.

11 lipca 2021 roku założyciel Virgin Galactic Richard Branson odbył udany lot do granicy z kosmosem. Statek VSS Unity wzniósł się na wysokość 86 km nad pustynię w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Podczas lotu miliarder spędził około czterech minut w stanie nieważkości.

VSS Unity w kosmosie
VSS Unity w kosmosieMateriały prasowe Virgin Galactic

Czytaj także: Brytyjski miliarder wyraził zainteresowanie projektem nowego samolotu Mrija

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: virgingalactic.com

Pozostałe wiadomości