Władze Nowego Jorku szukają "szczurzego cara". Podano wynagrodzenie

Autor:
jr/ToL
Źródło:
PAP
Włoscy piloci znaleźli na lotnisku bezdomną kotkę. Zaadoptował ją wójt Starego Pola
Włoscy piloci znaleźli na lotnisku bezdomną kotkę. Zaadoptował ją wójt Starego PolaUG Stare Pole
wideo 2/3
UG Stare PoleWłoscy piloci znaleźli na lotnisku bezdomną kotkę. Zaadoptował ją wójt Starego Pola

Biuro burmistrza Nowego Jorku zamieściło ogłoszenie o pracę na stanowisku "dyrektora do spraw zwalczania gryzoni w całym mieście". Oferuje roczną pensję w wysokości nawet 170 tysięcy dolarów. Nowy Jork jedno z dwóch najbardziej zaszczurzonych miast w USA.

Zadaniem dyrektora, albo - jak to określił rzecznik ratusza - "szczurzego cara" będzie opracowywanie strategii zarządzania projektami i kierowanie zespołami zwalczającymi gryzonie.

Wymagania na szczurzego cara

Wymienione wymagania to m.in. "doświadczenie w planowaniu miejskim" i "żądza walki ze szkodnikami". "Idealny kandydat ma być wysoce zmotywowany i nieco krwiożerczy, musi być zdeterminowany, by znaleźć wszystkie rozwiązania z uwzględnieniem różnych punktów widzenia. Oczekuje się od niego poprawy wydajności operacyjnej, gromadzenia danych, wprowadzenia innowacji technologicznych, umiejętności zarządzania śmietniskami i gotowości na rzeź na wielką skalę" - napisano w ogłoszeniu. Wśród innych niezbędnych kwalifikacji wymieniono m.in. zdolność do samodzielnego zarządzania, przedsiębiorczość, gotowość do wystąpień publicznych jako "rzecznik miejskich wysiłków walki z gryzoniami" czy doświadczenie w sprawach samorządowych.

Ponad 21 tysięcy skarg

Według rankingu firmy Orkin zajmującej się kontrolą szkodników Nowy Jork jest drugim miastem w USA pod względem wielkości populacji szczurów. Od października br. nowojorski wydział sanitarny otrzymał ponad 21 600 skarg na szczury. Stanowi to gwałtowny wzrost w stosunku do czasów sprzed pandemii. Zgodnie z rankingiem Orkina na czele znajduje się Chicago, które już od ośmiu lat z rzędu utrzymuje tytuł najbardziej zaszczurzonego miasta w USA.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomas Kohoutek / Shutterstock

Pozostałe wiadomości