Największy taki diament od 300 lat. Teraz trafi na sprzedaż

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP

W Angoli odkryto największy różowy diament od 300 lat - poinformowała w środę na swojej stronie internetowej firma Lucapa Diamond Company. Wyjątkowy kamień szlachetny, o wadze 170 karatów, zostanie teraz sprzedany w drodze międzynarodowego przetargu.

Nazwany "Różą Lulo" diament został znaleziony w kopalni Lulo leżącej na północy afrykańskiego kraju. W kopalni Lulo w przeszłości wydobyto już dwa swego czasu największe diamenty, jakie kiedykolwiek znaleziono w Angoli.

Różowy diament zostanie sprzedany w drodze międzynarodowego przetargu przez angolską państwową firmę zajmującą się obrotem diamentów, Sodiam. Angola jest jednym z 10 największych światowych producentów diamentów.

- Ten rekordowy i wspaniały różowy diament wydobyty w Lulo ukazuje Angolę jako wciąż ważnego gracza na światowej scenie wydobycia diamentów i podkreśla potencjał i korzyści płynące z zaangażowania i inwestycji w nasz rozwijający się przemysł ich wydobycia - skomentował Diamantino Azevado, angolski minister zasobów mineralnych, paliwa i gazu, cytowany przez agencję AP.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości