Mapa globalnego terroryzmu. Tych krajów unikaj

Ze świata

MSZ odradza wyjazdy do Turcji

Turcja i Francja znajdują się na liście czterdziestu najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie. Kilka europejskich krajów zostało oznaczonych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii jako najbardziej zagrożone terroryzmem. Polska należy do niewielkiej grupy najbezpieczniejszych państw.

Ostatni zamach we Francji, a także wydarzenia w Turcji, zwiększają obawy wyjeżdżających do tych miejsc. Jak informuje "The Telegraph", oba kraje znajdują się na liście czterdziestu najbardziej niebezpiecznych państw na świecie. W Polsce poziom zagrożenia określono jako najniższy - tak wynika z danych MSZ Wielkiej Brytanii.

We Francji najwyższy poziom zagrożenia obowiązuje już od kilku miesięcy. Zamach w Nicei to kolejny atak w tym kraju, po wydarzeniach w redakcji "Charlie Hebdo" ze stycznia oraz w kilku miejscach Paryża z listopada ub.r.

Francuski rząd ostrzegł społeczeństwo, aby zachowało szczególną czujność, wzmacniając jednocześnie swoje środki bezpieczeństwa.

Także w Belgii, gdzie znajdują się siedziby głównych instytucji europejskich, poziom zagrożenia terroryzmem jest najwyższy. Najwyższy poziom zagrożenia obowiązuje także w państwach, gdzie w ostatnim czasie do zamachów nie doszło. Dotyczy to m.in. Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.

Tureckie niebezpieczeństwo

Do szczególnie niebezpiecznych krajów należy Turcja, gdzie do zamachów dochodzi regularnie. Wczorajsza próba wojskowego puczu dodatkowo spotęgowała zagrożenie. Polskie MSZ odradza turystom wyjazd do tego kraju.

Szczególną ostrożność należy zachować przy podróży do Rosji oraz krajów Półwyspu Indyjskiego. Najbardziej niebezpieczne są niezmiennie państwa Bliskiego Wschodu i Afryce północnej.

Polska, Czechy, Szwajcaria, Węgry, Islandia, Boliwia, Ekwador, Wietnam i Japonia to kraje, w których zagrożenie zamachem terrorystycznym jest niskie.

Tu możesz sprawdzić poziom zagrożenia terrorystycznego w poszczególnych państwach świata.

Autor: pmb//km / Źródło: Telegraph