Najlepiej zarabiające gwiazdy na świecie według Forbesa

Ze świata

Najlepiej zarabiający celebryci na świecieTVN24 BiS
wideo 2/4

Znamy najlepiej zarabiających celebrytów na świecie. Listę 100 najbogatszych ludzi świata rozrywki opublikował magazyn "Forbes". Zestawienie zostało opracowane w oparciu o ich zarobki od czerwca 2018 roku do czerwca roku bieżącego. Na pierwszym miejscu uplasowała się Tylor Swift, tuż za nią znaleźli się Kylie Jenner i Kanye West.

Zarobki Tylor Swift wyliczono na 185 mln dolarów. 29-letnia wokalistka trzy lata temu również została okrzykniętą najlepiej zarabiającą celebrytką. Jej ubiegłoroczna trasa koncertowa "Reputation" została najbardziej dochodową (266,1 mln dolarów) w historii USA. Piosenkarka zagrała w sumie 53 koncerty na czterech kontynentach.

Najmłodsza miliarderka

21-letnia Kylie Jenner dzięki swojej linii kosmetyków zarobiła 170 mln dolarów. W tym roku "Forbes" okrzyknął ją najmłodszą miliarderką na świecie. Jej firma warta jest 900 mln dolarów.

Kayne West wrócił na listę po czterech latach nieobecności i uplasował się na ostatnim miejscu podium. "Forbes" oszacował jego zarobki na 150 milionów dolarów. Raper zawdzięcza je głównie popularnej linii sportowych butów. Co ciekawe Kim Kardashian, jego żona i jednocześnie siostra Kylie Jenner jest 26. na liście "Forbesa"

W czołowej dziesiątce najlepiej zarabiających celebrytów w ostatnim roku znaleźli się ponadto trzej piłkarze: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Neymar, piosenkarz Ed Sheeran, zespół The Eagles, osobowość telewizyjna dr Phil McGraw oraz bokser Canelo Alvarez.

Najlepiej zarabiający celebryci i ich zarobki w ciągu ostatniego roku:

1. Taylor Swift - 185 mln dolarów

2. Kylie Jenner - 170 mln dolarów

3. Kanye West - 150 mln dolarów

4. Lionel Messi - 127 mln dolarów

5. Ed Sheeran - 110 mln dolarów

6. Cristiano Ronaldo - 109 mln dolarów

7. Neymar - 105 mln dolarów

8. The Eagles - 100 mln dolarów

9. Dr Phil McGraw - 95 mln dolarów

10. Canelo Alvarez - 94 mln dolarów

Autor: tol / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock