Pierwszy wysłany kupon i ogromna wygrana 18-latki

Autor:
mb/dap
Źródło:
northernontario.ctvnews.ca, BBC
Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce (wideo z sierpnia 2021)
Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce (wideo z sierpnia 2021)TVN24
wideo 2/3
TVN24Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce (wideo z sierpnia 2021)

Juliette Lamour wygrała 48 milionów dolarów kanadyjskich (36 milionów dolarów amerykańskich) i stała się najmłodszą zwyciężczynią tak ogromnej kwoty w historii loterii w Kanadzie. To był pierwszy kupon wysłany przez tę 18-latkę, do czego namówił ją dziadek. Lamour zdradziła swoje plany na najbliższe miesiące.

Juliette Lamour jest najmłodszą osobą w kraju, która wygrała tak duże pieniądze w loterii Lotto 6/49 Gold Ball. Był to jej pierwszy wysłany kupon - przekazał organizator. "Chociaż w ostatnich latach w całej Kanadzie byli inni zwycięzcy, którzy mieli ukończone 18 lat, to nikt nie wygrał tyle, co Juliette" - przekazano.

Studentka z Ontario

Juliette Lamour jest studentką pierwszego roku na Uniwersytecie Algoma w Sault Ste. Marie, w prowincji Ontario, tuż przy granicy z USA. 18-latka czek na wygraną otrzymała od organizatorów loterii w piątek.

Lamour zdradziła, że kupiła kupon za namową jej dziadka. - Kiedy poszłam do sklepu, nie byłam pewna, o co zapytać, ponieważ nigdy wcześniej nie wysyłałam kuponu w loterii - przekazała. W tej sprawie poradziła się taty, do którego zadzwoniła.

- Nadal nie mogę uwierzyć, że trafiłam główną wygraną - stwierdziła.

Lamour poinformowała, że dowiedziała się o wygranej, gdy była w pracy, gdy jeden z jej kolegów zeskanował kupon za pomocą aplikacji. - Mój kolega upadł na kolana z niedowierzania - wspomniała.

"Teraz mogę realizować to marzenie"

Mimo ogromnych pieniędzy, które wygrała, 18-latka nie myśli o wypoczynku. Jej priorytetem jest ukończenie wymarzonych studiów. Lamour powiedziała, że chce spełnić swoje marzenie i chce zostać lekarką. Chciałaby wykonywać ten zawód w północnym Ontario.

- Jeszcze zanim wygrałam w loterii, chciałam iść na medycynę. Teraz mogę realizować to marzenie bez zmartwień o granty czy pożyczki - podkreśliła.

18-latka zapowiedziała, że większość pieniędzy z wygranej zostanie zainwestowana. Pomoże w tym ojciec, który jest ojciec doradcą finansowym. Lamour poinformowała również, że planuje wyjazd na inny kontynent z rodziną podczas nadchodzących wakacji.

Jeden zakład w grze Lotto 6/49 Gold Ball kosztuje 3 dolary.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: northernontario.ctvnews.ca, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Franklin McKay / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości